Плисківська сільська рада
Ніжинський район, Чернігівська область

Корисна інформація для громадян

Мобільна гінекологічна бригада — можливість безоплатно пройти обстеження та запобігти хворобі. Жінки села Велика Загорівка матимуть можливість пройти таке обстеження 16 квітня, с. Сиволож – 17 квітня і наступний прийом в с. Плиски - 02 травня

Мобільна бригада лікарів Ніжинського міського пологового будинку здійснює виїзди у села Ніжинського об’єднаного району. Пройти огляд гінеколога, провести ультразвукове дослідження та побувати на прийомі психолога безплатно цього разу змогли жительки села Плиски. Під час візиту лікарі мобільної бригади обстежили більше 20 жінок. Жінки села Велика Загорівка матимуть можливість пройти таке обстеження 16 квітня, с. Сиволож – 17 квітня, і наступний прийом в с. Плиски - 02 травня. Відстань від сіл Плисківської громади до Ніжина більше 40 кілометрів, тож мешканки сіл не завжди можуть приїхати до міста, щоб отримати якісну спеціалізовану медичну допомогу. І мобільна гінекологічна бригада, яка надає безоплатну та ефективну медичну допомогу з питань репродуктивного здоров'я, допомагає розв'язати проблему доступності гінекологічних послуг для жінок у селах. Проєкт Assisto фінансується міжнародною неурядовою організацією Peace Winds Japan та Japan Platform. До складу бригади входять лікар-акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики, дві акушерки, психолог. Мобільна гінекологічна бригада надає наступні послуги:  огляд гінеколога;  УЗД-дослідження;  консультація з питань жіночого здоров'я, зокрема щодо до- та післяпологового періоду (здоров'я матері, грудне вигодовування та догляд за дитиною);  консультація з питань ВІЛ-інфекцій та захворювань, що передаються статевим шляхом;  медична та соціально-психологічна підтримка постраждалих від домашнього та інших видів насильств, зокрема пов'язаних із війною. Також у складі мобільної бригади є і психологи, які надають консультації щодо ментального здоров’я жінок. Всі консультації та обстеження безплатні та конфіденційні. Щиро дякую лікарям мобільної гінекологічної бригади за таку можливість для сільських жінок. З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.

15:05:20 10.04.2024

Перша українська конституція була прийнята, на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер, 5 квітня 1710 року

Повна назва цього документа — «Договір та Встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами схвалені обома сторонами вільним голосуванням і скріплені найяснішим гетьманом урочистою присягою». Пилип Орлик був близьким до гетьмана генеральним писарем, котрого після смерті гетьмана Івана Мазепи було обрано на раді старшин його наступником. Конституція Пилипа Орлика - скорочена назва документу, що визначав права і обов’язки обраного гетьмана. Ще її інколи називають Бендерською конституцією , тому , що вона була прийнята українським козацтвом саме біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер, а турецька назва цього містечка — Бендери, нині це територія Молдови. З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.

08:13:19 05.04.2024

Ветеран з Чернігова Євген Смага відкриває автомийку

Тяжка травма не завадила йому жити активним, повноцінним життя, досягати поставлених цілей і бути успішним. Чернігівець Євген Смага під час оборони рідного міста отримав поранення, внаслідок якого йому ампутували ногу. Він пройшов довгий шлях реабілітації і нині ходить на протезі. Щоправда, не ходить, а бігає… активно займається спортом, бере участь у міжнародних змаганнях, встановлюючи рекорди, піднімається в гори, аби зібрати донати побратимам, і відкриває власну автомийку самообслуговування. Щоб започаткувати цей бізнес скористався програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота».

12:07:54 04.04.2024

4 квітня 1949 року у Вашингтоні представниками 12 країн підписаний Північноатлантичний договір, на підставі якого було засновано Організацію Північноатлантичного Договору – міжнародний союз колективної оборони

Північноатлантичний альянс створений на основі договору між країнами-членами, кожна з яких приєдналася до нього добровільно після публічного обговорення і відповідного парламентського процесу. Договір поважає їхні індивідуальні права та міжнародні зобов’язання згідно зі Статутом ООН. Він зобов’язує країни-учасниці взяти на себе частину ризиків і відповідальності за колективну безпеку, а ,також , утримуватись від приєднання до будь-яких інших міжнародних зобов’язань, які можуть суперечити договору. 9 липня 1997 року в Мадриді український президент і глави держав та урядів НАТО підписали Хартію про Особливе партнерство між НАТО і Україною. Згідно з Хартією було створено Комісію Україна-НАТО (КУН), яка є органом прийняття рішень, відповідальних за розвиток відносин між НАТО і Україною та скерування спільної діяльності. На сьогодні, зважаючи на збройну агресію й ризик подальших воєнних дій з боку росії, тема вступу України до НАТО є надзвичайно актуальною, але на заваді стоїть ряд перешкод об’єктивного характеру, що робить цей вступ справою не найближчого майбутнього. З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.

08:28:04 04.04.2024

4 квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у розмінуванні

Протимінна діяльність , а таку назву носить ціла галузь, що включає у себе навчання ризикам та інформування про правила поведінки в районах минулих бойових дій, маркування небезпечних ділянок і складання їх карт, обстеження та очищення місцевостей від боєприпасів, мін або саморобних пристроїв, допомогу постраждалим від підривів, активно розвивалася в Україні останніми роками. Утім наразі, як і багато інших сфер, протимінна діяльність буде адаптуватися до реалій «post-2/24», керуючись її значенням для безпечності повернення евакуйованих і біженців до їх громад, убезпечення та відновлення економічної діяльності на сільськогосподарських землях і промислових об’єктах, що зазнали мінування чи обстрілів. Починаючи з 2015 року, Україна постійно фігурувала серед найбільш забруднених вибухонебезпечними залишками війни країн світу. Вірогідно, що тепер країна обійме сумну першість. З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.

08:27:37 04.04.2024

Інформує служба зайнятості: з 1 квітня збільшуються компенсаційні виплати роботодавцям

З 1 квітня 2024 року, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік», мінімальна заробітна плата в Україні підвищилася до 8 тис. гривень. У зв’язку з цим зміниться розмір деяких виплат, що стосуються сфери зайнятості, розмір яких узгоджений з мінімальною зарплатою.

15:11:39 01.04.2024

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день птахів

Щовесни, починаючи з 1906 року, після підписання та набуття чинності Міжнародної конвенції з охорони птахів, 1 квітня на всій земній кулі відзначають екологічне свято – Міжнародний день птахів. Ось ми і дочекалися ніжних обіймів ласкавого сонечка, п’янких пахощів природи, що оживає, радісного щебетання птахів. Напевно, немає такої людини, котра б не захоплювалася приємними мелодійними голосами – пташиним співом. Тьохкання соловейка, щебет сойки, скрекотання сороки, цвірінькання горобців, чи, навіть, ритмічні постукування дятла, – усе це царство птахів, яке асоціюється із зеленню лісу, запахом хвої і дубів. Тож, пам’ятайте! Птахи — невід’ємна частина живої природи. Їх потрібно любити і берегти не лише тому, що вони корисні, а й тому, що вони переповнюють наше буденне життя масою позитивних емоцій. Спостерігаючи за ними, ми отримуємо величезну естетичну насолоду. З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.

08:05:26 01.04.2024

До уваги жителів Плисківської ТГ!

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ! НЕ ЗАБУДЬТЕ ВНОЧІ ПЕРЕЙТИ НА ЛІТНІЙ ЧАС! У ніч, на неділю 31 березня, о 3:00 годині українці переведуть стрілки годинників НА ГОДИНУ ВПЕРЕД. Тому, доведеться вставати раніше. Датою переходу на літній час щорічно є остання неділя березня і остання неділя жовтня при переході на зимовий час. Переведення годинників здійснюється для того, щоб людина могла працювати довше і використовувати при цьому менше штучного освітлення. З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.

10:15:11 30.03.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора