КОРОНАВІРУС. ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ.

Коронавірус (COVID-2019) – це новий вірус, який викликає у людей розвиток респіраторних захворювань і може передаватись від людини до людини. Природним резервуаром інфекції є тварини (кажани, кобри тощо).

Коронавірус має симптоми, характерні для гострої респіраторної інфекції: утруднене дихання, кашель, гарячка, які можуть проявитись через 2-14 днів після зараження (інкубаційний період може бути й більш тривалим).

Зберігайте спокій, відповідально ставтесь до свого здоров’я та здоров’я оточуючих.

Позбудьтесь занепокоєння та паніки:

• читайте інформацію про коронавірус лише з надійних джерел;
  • допомагайте проінформувати населення щодо коронавірусу перевіреною інформацією з надійних джерел (поширте роздруковані матеріали на роботі, у школі, серед знайомих). Таким чином, ви сприятимете зменшенню ризиків захворіти людей навколо;
  • керівники також можуть ознайомити своїх працівників з інформацією щодо вірусу. Робочі місця слід забезпечити засобами індивідуального одноразового використання (дезінфекційні засоби, серветки). Окрім цього, необхідно проводити дезінфекцію робочих поверхонь.

Зменшити ризики захворіти можна наступним чином:

• уникайте тісного контакту з людьми, що хворіють;
  • уникайте скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях;
  • часто та ретельно мийте руки теплою водою з милом (тривалість процедури – 20-40 с.), обробляйте їх спиртовмісним антисептиком для рук – розчин із вмістом спирту 60-80% або з 2% хлоргексидину. Антисептик повинен покривати всю поверхню шкіри рук (тривалість процедури – 30 с.);
  • не торкайтесь брудними руками очей, носа, рота;
  • якщо ви захворіли – негайно зверніться до лікаря;
  • використовуйте захисну маску.

Як запобігти поширенню інфекції:

• залишайтесь вдома, якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції;
  • обмежте контакти з іншими людьми;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс одноразовою серветкою (після цього серветку слід викинути та вимити руки з милом);
  • регулярно провітрюйте приміщення;
  • дезінфікуйте поверхні, яких торкалась інфікована людина.

Пам’ятайте, панікувати не варто, адже, інфікуванню можна запобігти, дотримуючись правил особистої гігієни.