A A A K K K
для людей із порушенням зору
Плисківська сільська рада
Ніжинський район, Чернігівська область

Новини

Дата: від до Скинути

Плисківська сільська рада звернулася до правоохоронних органів щодо перевірки дій громадянина Однорога А. А. щодо наявності в його діях складу кримінальних правопорушень в сфері національної безпеки та оборони

Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 на всій території України введено воєнний стан у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України.

16:22 29.03.2023

ВІДБУЛАСЯ ЩОТИЖНЕВА ОПЕРАТИВНА НАРАДА

27 березня 2023 року відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням сільського голови Марини ВІРКО, за участі першого заступника сільського голови Ірини ВЕРНИГОР, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Людмили ЛЕБЕДЬ, секретаря сільської ради Людмили ІЛЛЯШЕНКО, старост старостинських округів, директорів шкіл та ЗДО, керівників структурних підрозділів Плисківської сільської ради. Перед початком наради сільський голова привітала з днем народження в.о. начальника відділу бухгалтерського обліку, звітності Ольгу ГОРІЛУ та начальника відділу ЦНАП Вікторію МИЦАЙ, подякувавши за сумлінну та плідну працю. Під час наради проаналізовано поточний стан справ у громаді. Марина Олександрівна подякувала організаторам, учасникам заходу «У єдності – наша сила», який проходив на базі Великозагорівського Будинку культури за високий рівень підготовки та проведення заходу. Аматори громади подарували присутнім незабутній вечір. Визначено коло головних завдань на найближчий період, в тому числі щодо: - організації проведення благодійного концерту 08.04.2023р. за участю Дмитра Волканова з програмою «Намалюю» у Великозагорівському СБК; - завершення опалювального сезону; - закупівлі палива для освітніх та дошкільних закладів; - закупівлі необхідного обладнання для коління дров; - упорядкування сміттєзвалищ; - організації надання ритуальних послуг КП «Перспектива»; - проведення позачергової сесії; -забезпечення дровами сім’ї військовослужбовця; - укладення договору про умови ведення мисливського господарства на території Махнівського старостинського округу; - реконструкції пам’ятників воїнам-односельчанам; - планове відвідування неблагополучних сімей; - та інше. По завершенню апаратної наради надано відповідні доручення відповідальним особам за різними напрямками роботи.

16:08 27.03.2023

26 березня, в селі Велика Загорівка, відбувся концерт: " У єдності - наша сила"

До захисників із словами глибокої поваги та сердечної вдячності звернулася сільський голова Марина ВІРКО та вручила подяки військовослужбовцям за високий професіоналізм, патріотизм, незламність ,відданість, вірність українському народу, рідній землі, плідну співпрацю із Плисківською територіальною громадою. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих Героїв. Шановні працівники закладів культури, аматорські колективи та гості концерту! Щиро дякуємо кожному з вас за вашу підтримку та внесок у нашу спільну справу. Ваші таланти та енергія стали насправді незабутнім вечором для кожного, хто був присутній, а ваша щирість та великодушність розчулили нас. Висловлюємо теплі слова подяки учням школи, вчителям та їхнім батькам, які активно долучились до проведення заходу. Саме в такі відповідальні моменти, коли працівники школи, учні , батьки, працівники закладів культури, підтримують один одного, ми з гордістю розуміємо, яка дружня, надійна родина нашої громади. Ми віримо у наших захисників, адже, саме в їхніх руках перемога України та майбутнє наших дітей! Сила наша - саме в єдності. Тож, разом до перемоги! Спасибі кожному за небайдужість. Глядачі отримали від концерту неймовірні враження, яскраві емоції, естетичну насолоду. Найбільше розчулили наших воїнів виступи наймолодших учасників концерту- школярів. Слава Україні! Героям слава! Разом наближаймо ПЕРЕМОГУ! З повагою та вдячністю,  сільський голова Марина Вірко,  виконавчий комітет Плисківської сільської ради.

08:11 27.03.2023

Міжнародний день театру відзначається щороку 27 березня

Це професійне свято людей, які присвятили своє життя служінню великому і прекрасному театральному мистецтву. Свій початок свято Дня театру бере з 60-х років XX століття. Засноване - з ініціативи Міжнародного інституту театру в 1961 році. Перше святкування відбулося у 1962 році. Послання до діячів театрального мистецтва тоді було написано культовим французьким художником, письменником і драматургом Жаном Кокто. Саме слово “театр” походить від грецького “theatron” – місце для видовищ, видовище. Перші згадки про нього були ще у Древній Греції. Цього дня на сценах театрів по всьому світу дають найкращі вистави, зокрема й благодійні. А на адресу всіх театральних акторів лунають різноманітні привітання та побажання. Усіх вас, хто любить театр, по який бік куліс ви б не знаходилися, ми вітаємо зі Всесвітнім днем театру! Нехай Мельпомена завжди буде до вас прихильна, глядацькі зали – повні, а задоволення від кожної вистави – безмежним!

08:07 27.03.2023

23 березня - Всесвітній день метеоролога

Всесвітній день метеорології, заснований Всесвітньою метеорологічною федерацією (ВМО) і відзначається з 1961 року для підвищення обізнаності широкої громадськості в усіх країнах світу щодо діяльності Національних гідрометеорологічних служб, а, також, задля поглиблення розуміння значущості такої праці. Сама ВМО була заснована в 1950 році як компетентний орган ООН з питань спостереження за станом атмосфери Землі та її взаємодією з океанами. До складу ВМО входить 191 країна, зокрема, й Україна, яка представлена Українським Гідрометцентром. Передусім, Всесвітня метеорологічна організація займається питаннями погоди, клімату і води, адже небезпека від них становить майже 90% від загального числа природних катаклізмів. З повагою, сільський голова Марина ВІРКО, виконавчий комітет Всесвітній день метеорології, заснований Всесвітньою метеорологічною федерацією (ВМО) і відзначається з 1961 року для підвищення обізнаності широкої громадськості в усіх країнах світу щодо діяльності Національних гідрометеорологічних служб, а, також, задля поглиблення розуміння значущості такої праці. Сама ВМО була заснована в 1950 році як компетентний орган ООН з питань спостереження за станом атмосфери Землі та її взаємодією з океанами. До складу ВМО входить 191 країна, зокрема, й Україна, яка представлена Українським Гідрометцентром. Передусім, Всесвітня метеорологічна організація займається питаннями погоди, клімату і води, адже небезпека від них становить майже 90% від загального числа природних катаклізмів. З повагою, сільський голова Марина ВІРКО, виконавчий комітет Плисківської сільської ради.

09:14 23.03.2023

22 березня директор Центру надання соціальних послуг Л. Мохонько та фахівець із соціальної роботи В. Леміш, пройшли нав у чання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації "Надання соціальних послуг в умовах воєнного стану"

Семінар відбувся відповідно до плану-графіка на 2023 рік, затвердженого спільним розпорядженням Чернігівської ОДА та Чернігівської обласної ради та був підготувлений  Асоціацією міст України та Чернігівського регіонального центру  підвищення кваліфікації. Участь у семінарі взяли Козелецький селищний голова Валентин Бригинець, заступник селищного голови з фінансово-економічних та соціальних питань Микола Гарбуз, начальник відділу соціального захисту населення селищної ради Валентина Сікачова та керівники ОМС і фахівці з соціального захисту населення територіальних громад Ніжинського та Чернігівського районів. Перед слухачами виступили заступник директора Чернігівського РЦПК Наталія Коваленко, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Микола Силенко, Експерт Асоціації міст України з питань соціального захисту Назар Миколюк. Учасники семінару вели бесіду про особливості місцевої та державної соціальної політики, реформування соціальної політики в Україні, особливості роботи в умовах воєнного стану, обговорили проблемні питання надання соціальних послуг у громадах та шляхи їх вирішення.

16:59 22.03.2023

Всесвітній день води - 2023. Станьте тими змінами, які ви хочете бачити у світі

22 березня 1993 року Генеральною Асамблеєю ООН започатковано щорічне відзначення Всесвітнього дня води. Метою проведення Дня води є привернення уваги суспільства до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання. Економічний розвиток та зростання чисельності населення на планеті призводять до того, що все більше води стає потрібно для задоволення зростаючих потреб. Довгий час вважалось, що запаси прісної води невичерпні, що вони мають здатність до самовідновлення. Відтак, у результаті безконтрольної господарської діяльності кількість придатної для пиття води різко зменшилась. Та й зміни клімату роблять якість води нестабільною та сприяють забрудненню навколишнього середовища. Згідно з даними ЮНЕСКО, на сьогодні у світі понад 1,5 млрд. людей живуть в умовах постійного гострого дефіциту питної води. За прогнозами фахівців, до 2050 року біля 7 млрд. чоловік відчуватимуть нестачу якісної прісної води. У країнах, що розвиваються кожен третій житель вже сьогодні страждає від нестачі питної води й відсутності належних санітарних умов, без яких неможливе нормальне життя. У цих країнах приблизно 80% усіх хвороб та одна третина смертельних випадків викликані споживанням забрудненої питної води. На жаль, Україна серед країн Європи є однією з найменш забезпечених водними ресурсами. За запасами води, доступними для використання в Україні, у середньоводні роки на людину припадає 1,09 тис. м³, а у маловодні – 0,62 тис. м³ води. Централізованим водопостачанням забезпечено лише 25,2 % населених пунктів. Водою з колодязів користується близько 11 млн. громадян України, з яких за офіційними даними 1,8 млн. колодязів забруднені. Понад 800 тисяч людей в Україні користуються привізною водою, часто низької якості. За останні роки стан поверхневих і грунтових вод значно погіршився. Закликаємо громадян не забруднювати водойми, не викидати сміття та інші відходи у водні об’єкти. Саме виховання екологічної свідомості може врятувати наші водні ресурси. Заходи, які допомагають нам зберегти цей неоціненний скарб для наших нащадків: свідомий підхід до використання водних ресурсів, підтримка в належному стані очисних споруд, забезпечення своєчасного збирання побутових відходів, дотримання режиму використання водоохоронних зон та прибережних смуг, контроль за використанням та зберіганням мінеральних і органічних добрив тощо. Всесвітній день води є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Декілька порад для прискорення вирішення проблем з водопостачанням: · Вимикання усіх пристроїв, коли ними не користуєшся, означатиме, що потрібно буде вироблення меншої кількості енергії, адже більшість виробництва електроенергії є водоємним. · Використовуй раціонально воду. Вимикай кран, поки чистиш зуби, вмиваєшся. · Приймай п’ятихвилинний душ, замість ванни. Зважаючи на те, що 44% побутових стічних вод не очищуються належним чином, короткий душ є чудовим способом зберегти цей дорогоцінний ресурс. · Використовуй безпечні миючі засоби. Миючі засоби, що містять фосфати, викликають цвітіння води в наших водоймах, що призводить до загибелі водної рослинності і тварин. · Не купуй зайвого. Не купуй того, що тобі не потрібно. На виробництво кожного товару витрачається значна кількість води. · Для поливу використовуй дощову воду. Збирай дощову воду, щоб використовувати її для поливу саду і городу. · Не забруднюй воду. Не виливай харчові відходи, масла, ліки та хімікати в унітаз або каналізацію. · Приймай участь у прибиранні територій прилеглих до місцевих річок, озер, водойм, зон відпочинку. Навіть незначні дії, якими б вони не були, допоможуть у вирішенні водної кризи!. БЕРЕЖІТЬ ВОДУ – ПІКЛУЙТЕСЬСЯ ПРО МАЙБУТНЄ! СТАНЬТЕ ТИМИ ЗМІНАМИ, ЯКІ ВИ ХОЧЕТЕ БАЧИТИ У СВІТІ! З повагою, сільський голова Марина ВІРКО, виконавчий комітет Плисківської сільської ради.

09:27 22.03.2023

21 березня - Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації

21 березня в усьому світі відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1966 року , як застереження людству від трагічних наслідків ненависті на расовому ґрунті та нагадування про обов’язок протидіяти расовій дискримінації. Цього дня у 1960 році поліція відкрила вогонь і вбила 69 людей під час мирної демонстрації протесту проти законів апартеїду, яка проходила в Шарпевілі, Південна Африка. Світовою громадськістю расова дискримінація визнана найнебезпечнішою формою порушення прав і свобод людини. Проте, незважаючи на ганебність і небезпечність цього явища, проявами якого є війни, приниження та переслідування, питання запобігання та протидії расовій дискримінації залишається актуальним для українського суспільства. Аналіз звернень громадян, які надходять до Уповноваженого, та результати моніторингу ЗМІ, інтернет-джерел свідчать, що продовжують мати місце напади на ґрунті расової ненависті, випадки поширення ворожнечі на расовому підґрунті, зокрема, стосовно представників ромської національної меншини. Подібні випадки ксенофобії та нетерпимості потребують особливої уваги правоохоронних органів, зокрема, більш ретельного розслідування, з обов’язковим врахуванням мотиву нетерпимості, а, також, вжиття заходів превентивного характеру щодо недопущення їх вчинення. На переконання Уповноваженого, підвищення рівня толерантності та запобігання проявам расової дискримінації в Україні потребує проведення активної просвітницької роботи з професійними та цільовими групами, а саме, правоохоронцями, представниками органів державної влади та місцевого самоврядування, журналістами, широкою громадськістю та органами громадянського суспільства, які опікуються питаннями протидії ксенофобії, міжетнічній та расовій нетерпимості.

08:08 21.03.2023

21 березня ‒ Міжнародний день лісу

Ліси вкривають нашу планету, очищають атмосферу та насичують її киснем, надають людині можливість дихати на повні груди, постачають деревину як паливо і будівельний матеріал, просто тішать око своєю красою. Проблема збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряді найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. В останні роки тенденції, пов'язані зі зменшенням лісів на Землі, викликають тривогу не тільки у екологів, але й у всього міжнародного співтовариства. Ліси є найбільш біологічно різноманітними екосистемами суші, де мешкає та виростає більше половини наземних видів тварин, комах та рослин. Ліси - це, також, житло, робота та безпека для залежного від них населення. Вони відіграють ключову роль у боротьбі зі зміною клімату. Ліси сприяють підтриманню збалансованого вмісту кисню, вуглекислого газу та вологи у повітрі, захищають вододіли, які забезпечують приплив прісної води в річках. Ліси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це - не лише чиста прісна вода, безпечна домівка для нашої флори та фауни, деревина для наших будівель, сировина для паперу, пилок та нектар для бджолярства, а і неймовірна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об’єктів. Це – саме життя. Тому , любіть ліс і святкуйте це чудове свято разом. Закликаємо всіх пам’ятати про цінність та значення лісів для природи , життя людей у світі та Україні. З повагою, сільський голова Марина Вірко, виконавчий комітет Плисківської сільської ради.  

08:08 21.03.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора