Повідомити про факти порушень податкового законодавства з боку роботодавців можна на «гарячу лінію» ДФС

Державна фіскальна служба приділяє особливу увагу заходам з детінізації ринку праці та боротьбі з виплатою заробітної плати «в конвертах».

Нелегальне працевлаштування має негативні наслідки як для бюджетів, так і для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, - права на відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності. Громадяни також втрачають пенсійний стаж та можливість отримання державної допомоги у разі втрати роботи.

Неофіційно працевлаштована особа позбавлена законодавчого захисту та повністю залежить від роботодавця та його дій по відношенню до працівників. Офіційно ж оформлені трудові відносини надають можливість громадянам відстоювати свої права у судах у разі конфлікту з роботодавцем.

З метою запобігання порушенням у сфері податкового законодавства та легалізації трудових відносин у ДФС України функціонує телефонна «гаряча лінія» 0800-501-007.

Про це повідомили у Головному управлінні ДФС у Чернігівській області.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області