Координатор з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії
домашнього насильства і насильству за ознакою статі - заступник сільського голови з питань діяльності органів виконавчої ради.
Вернигор Ірина Василівна телефон 04653-27131
Керівник мобільної бригади - Леміш Вікторія Павлівна фахівець із
соціальної роботи тел. 04653-27131
Виконавець реалізації Програми для кривдників - Леміш Вікторія Павлівна фахівець із соціальної роботи тел. 04653-27131
Відповідальні за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильства за ознакою на рівні старостинських округів Плисківської громади:
Смалій Олена Петрівна староста Великозагорівського старостинського округу
тел.0982794768
Меншиков Василь Федосійович староста Сиволозького старостинського округу
тел.0984595918
Силко Борис Андрійович староста Махнівського старостинського округу
Його було запроваджено ООН у 1999 році з метою підвищення обізнаності широкої громадськості про системне насильство проти жінок всього світу. Правда в тому, що відтоді ситуація докорінно не змінилася.
Мільйони жінок в усьому світі і досі потерпають від насильства та аб'юзу, і часто ми навіть не в змозі оцінити масштаби проблеми, адже насильство над жінками нерідко є прихованим, табуйованим. Самі жінки можуть замовчувати насильство, що є симптомом глибших проблем у нашому суспільстві.
Першим кроком до подолання проблеми насильства має стати її усвідомлення, як суспільством в цілому, так і кожним окремим громадянином, членом сім’ї. Необхідно змінювати терпиме, а іноді й байдуже ставлення суспільства до насильства. Кожен з нас має сказати «Стоп!» насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному – і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.
Від домашнього насильства не застрахований ніхто, тому важливо знати, як себе захистити. Отже:
- потрібно обов’язково фіксувати домашнє насильство на фото або відео;
- якщо ви отримали травму у вигляді синців або поранень, викличте швидку, яка повинна це зафіксувати;
- фіксуйте побої на фото або відео;
- погрози і тиск записуйте на диктофон.
З повагою та шаною, сільський голова Марина ВІРКО.
Основними завданнями акції є:
- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада-Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
1 грудня-Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
2 грудня-Міжнародний день боротьби з рабством.
3 грудня-Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
5 грудня-Міжнародний день волонтера.
6 грудня-Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
9 грудня-Міжнародний день боротьби з корупцією.
10 грудня-Міжнародний день прав людини.
З повагою та шаною, сільський голова Марина ВІРКО.
Мобільні бригади працюють за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, у координації з Офісом Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством соціальної політики України у партнерстві з місцевими органами влади та виконавчим партнером ГО ,,Інноваційні соціальні рішення", завдяки фінансовій підтримці урядів Канади та США (Бюро гуманітарної допомоги USAID, а також Гуманітарного Фонду для України.
19.10.2022 року на території Плисківської ТГ мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги по Ніжинському району, у складі психолога Ірини САВЧЕНКО та фахівця із соціальної роботи Ніни КУЩЕНКО, було проведено семінар-тренінг на тему: ,,Домашнє насильство та його види". Метою заходу було: підвищення рівня обізнаності про форми, прояви, причини, та наслідки домашнього насильства, визначення стану, причин і передумов поширення домашнього насильства, викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі жінок та чоловіків, а саме ґендерна рівність. У заході брали участь: Заступник сілького голови Ірина ВЕРНИГОР, старости, представники закладів освіти працівники ЦНСП Плисківської сільської ради та служби у справах дітей, соціальні працівники.
Після даного заходу, мобільна бригада соціально-психологічної допомоги в ефективній взаємодії з суб'єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, здійснили плановий виїзд до сімей, що знаходяться в складних життєвих обставинах. Комісія у складі: представник поліції - дільничий офіцер поліції Ніжинського РВП Бахмацького ВП СПД 1 м. Борзна ДОП старший лейтенант поліції Артем ЧАБАК, в.о. начальника служби у справах дітей - Алла КРИВЕЦЬ, фахівець із соціальної роботи ЦНСП - Вікторія ЛЕМІШ, практичний психолог - Тетяна ФЕДОРЧЕНКО, соціальний робітник - Тетяна Герасименко, директор Великозагорівської ЗОШ I-III ступенів - Анатолій ФЕДОРЧЕНКО. У перспективі Плисківська ТГ буде плідно співпрацювати з даною мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги.
Сьогодні, 16 грудня 2021 року, керівник мобільної бригади ЦНСП Плисківської сільської ради Валентина Васильчук взяла участь у засіданні за «круглим столом» щодо взаємодії та координації зусиль територіальних громад, правоохоронних органів та громадськості з попередження та протидії домашньому насильству в Ніжинському районі за участі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, яке відбулося в Ніжинській РДА.
Відкрила засідання та познайомила з його учасниками заступник голови райдержадміністрації Людмила Желада.
Як зауважила Руслана Нагорна, начальник відділу з питань сім’ї та гендерної політики Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, останнім часом, як в Україні так і у Чернігівській області, відбулося зростання рівня домашнього насильства, зокрема кількості звернень. Насильство в сім’ї є актуальною проблемою сьогодення.
Під час обговорення проблемних питань було зазначено про особливості кримінальної відповідальності за злочини, пов’язані з домашнім насильством, обмежувальні заходи щодо кривдників, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі.
Було акцентовано на тому, що в Чернігівській області не повністю налагоджена співпраця та комунікація з громадами, не в усіх громадах визначені координатори з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, не прийняті також програми/плани заходів з цього питання.
Учасники круглого столу поділились своїм досвідом роботи у сфері надання допомоги жертвам домашнього насильства, а також надали пропозиції щодо вдосконалення взаємодії усіх суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству. Особливу увагу звернули на необхідність проведення роботи із кривдниками, а саме впровадження корекційних програм для осіб, які вчинили домашнє насильство.
8 грудня 2021 року фахівець із соціальної роботи ЦНСП Плисківської сільської ради Валентина Васильчук разом із начальником служби у справах дітей Оксаною Вялою завітали до Плисківської ЗОШ I-III cтупенів і провели інформаційні хвилинки з учнями та вчителями школи, на яких всі були ознайомлені з трагедією масового вбивства у Політехнічній школі Монреаля.
Упродовж 16 днів з 25 листопада до 10 грудня, акцентується увага на важливість подолання будь-яких форм насильства, що є порушенням прав людини. Дати початку та завершення акції вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок:
11 жовтня 2021 року відбулося засідання координаційної ради де розглядалося питання: «Практика застосування закону у сфері протидії домашньому насильству».