У Плисківській громаді стартувала акція «16 днів проти насильства»

Дата: 25.11.2021 10:13

Упродовж 16 днів з 25 листопада до 10 грудня, акцентується увага на важливість подолання будь-яких форм насильства, що є порушенням прав людини. Дати  початку  та  завершення  акції  вибрані  не випадково, вони створюють символічний ланцюжок:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Цьогорічна Всеукраїнська інформаційна акція «16 днів проти насильства» проходить під основним гаслом – важливість прискорення ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству і боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція) та приведення законодавства України у відповідність до міжнародних стандартів прав людини.

У міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, учасники круглого столу у ході обговорення важливого питання відзначили, що насильство щодо жінок у різних формах виступає одним з головних порушень прав людини, причини якого повязані з нерівним розподілом ресурсів та повноважень між жінками і чоловіками. Окрім безпосередньої шкоди для здоров’я та добробуту постраждалих, насильство має вагомі суспільні наслідки, які вимірюються грошовими, трудовими та нематеріальними втратами, проявляються у формі поточних, довготривалих або відкладених ефектів.

Робота учасників круглого столу була злагодженою та конструктивною.