Депутатам
"ЧОГО НЕ ЗНАЄ ДЕПУТАТ?" (2019)
Ця книга не має на меті повчання чи критику депутатів місцевих рад. Головна ідея – руйнування міфів і маніпуляцій. В оновленому виданні Ви знайдете і ті розділи, які наповнювали її у 2016 році, а також низку нових.
Над виданням працювали експерти Інституту Політичної Освіти:
Андрій Осіпов, Валерій Новиков, Андрій Странніков, Любомир Грицак та Олександр Солонтай.
Чого не знає депутат? (ЗАВАНТАЖИТИ_2019)
"ЯК БУТИ ЕФЕКТИВНИМ ДЕПУТАТОМ"
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності
та прозорості в громадському управлінні.
До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI).
Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській,
Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та
Тернопільській. Із червня 2020, Програма розпочала свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській.
Цей посібник став можливим завдяки щирій підтримці американського
народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є
відповідальністю Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) і не обов’язково відображає точку зору USAID чи уряду Сполучених Штатів.
ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ЯК ІНСТРУМЕНТ ДЕПУТАТА МІСЦЕВОЇ РАДИ
Експерти Інституту Політичної Освіти Андрій Осіпов та Олександр Солонтай підготували книгу про постійні депутатські комісії. Автори зібрали та узагальнили кращу практику роботи постійних депутатських комісій та рекомендують видання для депутатів, їх помічників, службовців місцевого самоврядування, місцевих організацій політичних партій, журналістів, експертів, громадських діячів, науковців, а також для усіх, хто цікавиться питаннями впровадження демократичних механізмів в управління місцевими справами.
ДЕПУТАТ МІСЦЕВОЇ РАДИ ТА ЙОГО КОМАНДА
Дане видання містить прикладні практичні матеріали для депутатів місцевих рад, їх помічників, а також представників партій, громадських організацій та ЗМІ. Посібник буде корисним для тих, кому важливо знати і розуміти: як може діяти місцевий депутата та як правильно організувати роботу команди депутата.
Посібник підготовлений за підсумками серії семінарів, які були проведені Міжнародним Республіканським Інститутом (США) для міських рад м.Суми, м.Кам’янець-Подільський, м.Луцьк, м.Івано-Франківськ, м.Тернопіль у складі тренерського складу: ЛюбовМайборода, Михайло Сеничак, Олександр Солонтай.
До його змісту ввійшли відповіді на ті питання, які найчастіше ставилися депутатським корпусом, як такі, що є наразі найбільш актуальними.
Видання цього посібника стало можливим завдяки
підтримці Департаменту розвитку демократії,
врегулювання конфліктів та гуманітарної допомоги
Агентства США з міжнародного розвитку,
відповідно до угоди №121-А-00-09-00709-00/8261.
ЩО МАЄ ЗНАТИ ДЕПУТАТ МІСЦЕВОЇ РАДИ: ПРАВОВЕ ПОЛЕ ТА ІНСТРУМЕНТИ ДІЯЛЬНОСТІ. КНИГА1
Це перша книга у серії “Що має знати депутат місцевої ради”, яка висвітлює питання, пов’язані з повсякденною роботою місцевих обранців при виконанні ними депутатських повноважень. В даному виданні найбільшу увагу приділено повноваженням місцевих рад, правовому статусу депутатів місцевих рад та посадових осіб органів місцевого самоврядування, регламентам місцевих рад, депутатським запитам та зверненням тощо.
Видання друге, доповнене та допрацьоване.
Це перша книга у серії “Що має знати депутат місцевої ради”, яка висвітлює питання, пов’язані з повсякденною роботою місцевих обранців при виконанні ними депутатських повноважень. В даному виданні найбільшу увагу приділено повноваженням місцевих рад, правовому статусу депутатів місцевих рад та посадових осіб органів місцевого самоврядування, регламентам місцевих рад, депутатським запитам та зверненням тощо.
ЗМІСТ
1. Історичний огляд розвитку місцевого самоврядування в україні та світі
2. Визначення поняття місцевого самоврядування та його ролі у системі влади
3. Правовий статус депутатів місцевих рад та посадових осіб місцевого самоврядування
4. Організація роботи органу місцевого самоврядування
5. Інструментарій роботи депутата. Депутатські запити та звернення.
6. Помічники-консультанти депутатів місцевих рад
7. Нормативно-правова база, необхідна для роботи депутатів місцевих рад
Авторський колектив: Андрій СТРАННІКОВ, Любомир ГРИЦАК, Олександр СОЛОНТАЙ.
Відповідальний за випуск – Віктор ГАЛИЧ.
ISBN 966-7863-62-X
Київ, 2010 рік – 116 сторінок
Скачати книгу