Уповноважений орган з питань пробації

Домашнє насильство - одна з найрозповсюдженіших форм порушення прав людини

Агресію, приниження чи жорстоку поведінку з боку чоловіка, батька чи співмешканця найчастіше відчувають жінки та діти. Але насильство у родинах - це не лише проблема неблагополучних сімей, воно властиве всім соціальним групам і не залежить від економічного становища.

16:59:34 22.07.2024

ПРОБАЦІЯ ЯК ПЕРСПЕКТИВНИЙ ЗАСІБ РЕСОЦІАЛІЗАЦІЇ ЗАСУДЖЕНИХ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ СУСПІЛЬСТВА

У зв’язку з проведенням в Україні пенітенціарної реформи й прийняттям Закону «Про пробацію» наша держава зробила значний крок для приведення у відповідність національного законодавства до європейських стандартів і створення гуманістичної системи виконання покарань. Показник кількості ув’язнених і засуджених, що перебувають в установах виконання покарань, є надзвичайно високим, тому актуальним є питання соціальної адаптації і ресоціалізації осіб засуджених до позбавлення волі. Виходячи з місць позбавлення волі, засуджені мають повернутися до нормального життя, але для такої реінтеграції особи державою має проводитися комплекс правових, економічних, організаційних, психологічних та інших заходів. Як показує міжнародна практика, пробація є одним із найбільш дієвих та економічних засобів для виправлення та ресоціалізації засуджених.

15:00:17 19.06.2024

Реалізація пробаційних програм

Термін «пробаційні програми» з’явився з прийняттям Закону України «Про пробацію», в якому визначено, що одним із завдань пробації є реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.

09:25:09 24.05.2024

#пробація_Борзна Пробаційний нагляд за кримінальні правопорушення: що передбачено новим Законом?

28 березня 2024 року набрав чинності Закон № 3342-IX «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань» (далі – Закон). Згідно із ним за деякі кримінальні правопорушення каратимуть пробаційним наглядом. При цьому він буде одним із основних видів покарання, на рівні з обмеженням чи позбавленням волі, але водночас буде їхньою альтернативою. Отже, тепер деяким категоріям правопорушників вдасться уникнути в’язниці, але не покарання!

15:59:12 18.04.2024

#пробація_Борзна ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ

І знову — березень... І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т. Г. Шевченка. Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського осягнення.

14:56:08 26.03.2024

#пробація_Борзна До 9-ї річниці Закону України «Про пробацію»

5 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про пробацію», який наблизив Україну до міжнародних стандартів, визначив організаційно-правові засади для створення пробації України та забезпечив впровадження у державі нової системи заходів кримінально-правового характеру.

15:00:54 14.02.2024

#пробація_Борзна Обов’язки старост та сільських голів при виконання адміністративних стягнень

Адміністративні правопорушення є найпоширенішим видом правопорушень. Суспільна шкода кожного окремого адміністративного правопорушення є незначною і тому вони більш поширені у суспільстві. За дане правопорушення передбачено різні адміністративні стягнення, у тому числі і  громадські та суспільно корисні роботи.

09:00:29 25.01.2024

#пробація_Борзна ВОЛОНТЕР ПРОБАЦІЇ

5 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день волонтера. Хто такі волонтери? Це люди, які безоплатно витрачають свій час і сили на благо суспільства. За покликом серця надають допомогу іншим, працюють в дитячих будинках, лікарнях, будинках престарілих, допомагають армії, піклуються про бідних.

11:52:30 07.12.2023

#пробація_Борзна Види, мета та користь пробаційних програм

Проблема злочинності була актуальною в усі часи існування суспільства, посідаючи одне з перших місць серед найбільш гострих проблем, що турбували громадську думку. Не є винятком і сьогодення, навіть навпаки – ця проблема з кожним роком стає все гострішою, набуває характеру глобальності. Одним з факторів, що сприяють успішній боротьбі зі злочинністю, є виправлення осіб, які вже притягувались до кримінальної відповідальності, зокрема і засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Соціально – виховна робота з такими особами є сферою діяльності уповноважених органів з питань пробації.

14:36:03 01.11.2023

#пробація_Борзна НОВИЙ ВИД ПОКАРАННЯ В УКРАЇНІ – ПРОБАЦІЙНИЙ НАГЛЯД

23 серпня 2023 року Верховна Рада ухвалила  законопроєкт №9185 «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану». Згідно з новим законом, у Кримінальному кодексі України з’являється стаття 59-1 "Пробаційний нагляд". Покарання у вигляді пробаційного нагляду полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства. Пробаційний нагляд призначається на строк від 1 до 5 років для дорослих і на строк від 1 до 2 років для неповнолітніх та буде здійснюватися уповноваженими органами з питань пробції.

14:05:27 10.10.2023