A A A K K K
для людей із порушенням зору
Плисківська сільська рада
Ніжинський район, Чернігівська область

Уповноважений орган з питань пробації

#пробація_Борзна Пробаційний нагляд за кримінальні правопорушення: що передбачено новим Законом?

28 березня 2024 року набрав чинності Закон № 3342-IX «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань» (далі – Закон). Згідно із ним за деякі кримінальні правопорушення каратимуть пробаційним наглядом. При цьому він буде одним із основних видів покарання, на рівні з обмеженням чи позбавленням волі, але водночас буде їхньою альтернативою. Отже, тепер деяким категоріям правопорушників вдасться уникнути в’язниці, але не покарання!

15:59:12 18.04.2024

#пробація_Борзна ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ

          І знову — березень... І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т. Г. Шевченка. Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського осягнення.

14:56:08 26.03.2024

#пробація_Борзна До 9-ї річниці Закону України «Про пробацію»

      5 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про пробацію», який наблизив Україну до міжнародних стандартів, визначив організаційно-правові засади для створення пробації України та забезпечив впровадження у державі нової системи заходів кримінально-правового характеру.

15:00:54 14.02.2024

#пробація_Борзна Обов’язки старост та сільських голів при виконання адміністративних стягнень

       Адміністративні правопорушення є найпоширенішим видом правопорушень. Суспільна шкода кожного окремого адміністративного правопорушення є незначною і тому вони більш поширені у суспільстві. За дане правопорушення передбачено різні адміністративні стягнення, у тому числі і  громадські та суспільно корисні роботи.

09:00:29 25.01.2024

#пробація_Борзна ВОЛОНТЕР ПРОБАЦІЇ

5 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день волонтера. Хто такі волонтери? Це люди, які безоплатно витрачають свій час і сили на благо суспільства. За покликом серця надають допомогу іншим, працюють в дитячих будинках, лікарнях, будинках престарілих, допомагають армії, піклуються про бідних.

11:52:30 07.12.2023

#пробація_Борзна Види, мета та користь пробаційних програм

     Проблема злочинності була актуальною в усі часи існування суспільства, посідаючи одне з перших місць серед найбільш гострих проблем, що турбували громадську думку. Не є винятком і сьогодення, навіть навпаки – ця проблема з кожним роком стає все гострішою, набуває характеру глобальності. Одним з факторів, що сприяють успішній боротьбі зі злочинністю, є виправлення осіб, які вже притягувались до кримінальної відповідальності, зокрема і засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Соціально – виховна робота з такими особами є сферою діяльності уповноважених органів з питань пробації.

14:36:03 01.11.2023

#пробація_Борзна НОВИЙ ВИД ПОКАРАННЯ В УКРАЇНІ – ПРОБАЦІЙНИЙ НАГЛЯД

      23 серпня 2023 року Верховна Рада ухвалила  законопроєкт №9185 «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану». Згідно з новим законом, у Кримінальному кодексі України з’являється стаття 59-1 "Пробаційний нагляд". Покарання у вигляді пробаційного нагляду полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства. Пробаційний нагляд призначається на строк від 1 до 5 років для дорослих і на строк від 1 до 2 років для неповнолітніх та буде здійснюватися уповноваженими органами з питань пробції.

14:05:27 10.10.2023

#пробація_Борзна Роль органів пробації у забезпеченні безпеки громад

         Безпека у суспільстві  – це запорука успішного розвитку і добробуту у громаді. Важливу роль у забезпеченні безпечного середовища відіграє служба пробації, діяльність якої направлена на виправлення засуджених, сприяння їх ресоціалізації та соціальній адаптації, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень без ізоляції від суспільства. Прикладом ефективності такої системи служить багаторічний міжнародний досвід застосування пробації. Особи, які не становлять загрози для життя і здоров’я громадян, не повинні утримуватись у місцях позбавлення волі за гроші платників податків, набуваючи нового кримінального досвіду та поповнюючи лави безробітних у майбутньому. Крім того, перебування на обліках органів пробації  засуджених  до покарань, не пов’язаних з позбавленням або обмеженням волі,  обходиться  державі в 10-12 разів дешевше, аніж відбуття засудженими покарань в місцях позбавлення волі.

16:20:22 13.09.2023

#пробація_Борзна Розвиток системи пробації та збільшення альтернатив позбавленню волі

Пробація — це система заходів кримінально-правового реагування, які альтернативні покаранню у вигляді позбавлення або обмеження волі. Тобто людина перебуває під наглядом, проходить певні заняття чи виправні роботи, має суворі зобов'язання, але при цьому не перебуває у в'язниці. Таким чином вона не втрачає зв'язки з соціумом та роботу.

16:27:26 04.08.2023

#пробація_Борзна СПІВПРАЦЯ З БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Підвищення правової обізнаності осіб, які перебувають на обліку в установах пробації, є важливим чинником запобігання випадків повторного скоєння злочинів та правопорушень. Саме цим і займається Бюро безоплатної правової допомоги, співпраця якого з Державною установою «Центр пробації» має на меті не лише забезпечити право засуджених, які перебувають на обліку в підрозділах пробації, на безоплатну правову допомогу. Партнерство передбачає низку інших напрямів: правопросвітницька діяльність, взаємодія в межах пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення», долучення до ініціатив, спрямованих на запобігання повторному скоєнню злочинів.

11:19:14 07.07.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора