A A A K K K
для людей із порушенням зору
Плисківська сільська рада
Ніжинський район, Чернігівська область

Уповноважений орган з питань пробації

#пробація_Борзна Роль органів пробації у забезпеченні безпеки громад

         Безпека у суспільстві  – це запорука успішного розвитку і добробуту у громаді. Важливу роль у забезпеченні безпечного середовища відіграє служба пробації, діяльність якої направлена на виправлення засуджених, сприяння їх ресоціалізації та соціальній адаптації, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень без ізоляції від суспільства. Прикладом ефективності такої системи служить багаторічний міжнародний досвід застосування пробації. Особи, які не становлять загрози для життя і здоров’я громадян, не повинні утримуватись у місцях позбавлення волі за гроші платників податків, набуваючи нового кримінального досвіду та поповнюючи лави безробітних у майбутньому. Крім того, перебування на обліках органів пробації  засуджених  до покарань, не пов’язаних з позбавленням або обмеженням волі,  обходиться  державі в 10-12 разів дешевше, аніж відбуття засудженими покарань в місцях позбавлення волі.

16:20:22 13.09.2023

#пробація_Борзна Розвиток системи пробації та збільшення альтернатив позбавленню волі

Пробація — це система заходів кримінально-правового реагування, які альтернативні покаранню у вигляді позбавлення або обмеження волі. Тобто людина перебуває під наглядом, проходить певні заняття чи виправні роботи, має суворі зобов'язання, але при цьому не перебуває у в'язниці. Таким чином вона не втрачає зв'язки з соціумом та роботу.

16:27:26 04.08.2023

#пробація_Борзна СПІВПРАЦЯ З БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Підвищення правової обізнаності осіб, які перебувають на обліку в установах пробації, є важливим чинником запобігання випадків повторного скоєння злочинів та правопорушень. Саме цим і займається Бюро безоплатної правової допомоги, співпраця якого з Державною установою «Центр пробації» має на меті не лише забезпечити право засуджених, які перебувають на обліку в підрозділах пробації, на безоплатну правову допомогу. Партнерство передбачає низку інших напрямів: правопросвітницька діяльність, взаємодія в межах пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення», долучення до ініціатив, спрямованих на запобігання повторному скоєнню злочинів.

11:19:14 07.07.2023

#пробація_Борзна День памʼяті та примирення

       8 травня Україна відзначає День памʼяті та примирення за європейською традицією. У цей день українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни.

12:44:34 10.05.2023

#пробація_Борзна Проведення робочих зустрічей з представниками органів місцевого самоврядування

Державою посилено захист дітей, які мають право на одержання аліментів. На сьогодні законодавство передбачає достатньо жорсткі заходи впливу на осіб, які заборгували зі сплати аліментів. Серед цих заходів – застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

15:24:13 16.03.2023

#пробація_Борзна СПІВПРАЦЯ З БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

З кожним роком соціально – виховна робота з особами, засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, стає все більш об’ємною та плідною. З набранням чинності наказу Міністерства юстиції України  №272/5 від 29.01.2019 року «Про затвердження Порядку здійснення нагляду та проведення соціально – виховної роботи з засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі», в практичну діяльність органів з питань пробації введено проведення оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення та складання індивідуального плану роботи з засудженими особами, з метою зменшення кількості криміногенних потреб даних осіб. Боротьба з факторами, що сприяють вчиненню особами кримінальних правопорушень, не можлива без налагодження належним чином співпраці  між всіма органами та установами, діяльність яких пов’язана з особами, які ведуть антисоціальний спосіб життя або притягувались до кримінальної відповідальності. Так, лише при охопленні всіх сфер життя засудженої особи, можливо розробити та виконати необхідний для її виправлення комплекс заходів.

14:16:05 10.02.2023

#пробація_Борзна Досягнення системи пробації за 8 років роботи

       Цьогоріч, 5 лютого в системі виконання покарань відзначатиметься восьма річниця прийняття Верховною Радою України Закону України «Про пробацію», від 5 лютого 2015 року. Таким чином, Верховна Рада України схвалила реальний крок у сфері наближення юстиції України до міжнародних стандартів і впровадження у державі принципово нової системи заходів кримінально-правового характеру, покликаних у першу чергу забезпечити безпеку суспільства.   Законом України пробація визначається як система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

15:59:19 20.01.2023

#пробація_Борзна Не сплачуєш аліменти – відбувай суспільно корисні роботи

            На сьогодні законодавство передбачає достатньо дієві заходи впливу на осіб, які заборгували зі сплати аліментів. Одним з найефективніших з них є  застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисної роботи.

13:34:39 13.12.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора