Податкова знижка для платника податку із статусом внутрішньо переміщеної особи

Податкова знижка для платника податку із статусом

внутрішньо переміщеної особи

Законом України від 06.09.2018 №2530-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» внесено зміни  до статті 166 «Податкова знижка» Податкового кодексу України.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, що передбачені п.166.3 ст.166 ПКУ доповнено новим підпунктом 166.3.9 наступного змісту: «суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку  на доходи фізичних осіб (далі – платник податку), який має статус внутрішньо переміщеної особи.

Платник податку на доходи фізичних осіб має право скористатися зазначеною в цьому підпункті податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого та другого ступенів споріднення:

- не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

- не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року». Закон України №2530 набрав чинності 04.10.2018.

Начало формы

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області