Пенсійний фонд України інформує

Без ксерокопій, сканкопій чи фотографування: як відбувається шеринг документів у сервісних центрах Пенсійного фонду України

Для отримання значної кількості послуг у територіальних органах Пенсійного фонду України можна обійтись без ксерокопій, сканкопій чи фотографування основних особистих документів, як-то біометричний паспорт у формі ID-картки, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) чи свідоцтво про народження. Для цього в сервісних центрах Пенсійного фонду України реалізовано можливість використання електронних документів з мобільного застосунку «Дія» за допомогою шерингу.

11:49:58 14.10.2024

Субсидії на опалювальний сезон 2024-2025 років

З 1 жовтня Пенсійний фонд України проведе перерахунки житлових субсидій на опалювальний сезон 2024-2025 років. Для більшості громадян такий перерахунок відбудеться в автоматичному режимі. Також автоматично перерахують субсидію домогосподарствам, чия субсидійна виплата в літній період складала 0 грн.

10:50:04 30.09.2024

ЗАПИТУЄТЕ — ВІДПОВІДАЄМО

Чи збільшиться розмір пенсії, якщо людина вирішить вийти на пенсію пізніше 60 років? У законі про пенсійне страхування є норми, які заохочують громадян до більш пізнього виходу на пенсію. Йдеться про призначення пенсії “з відстрочкою”. Тим, хто набув право на страхову пенсію за віком, але після досягнення пенсійного віку виявив бажання працювати та отримувати пенсію пізніше, основний розмір пенсії збільшується:

10:46:32 30.09.2024

ЗАПИТУЄТЕ — ВІДПОВІДАЄМО

Яка дата вважається датою звернення за призначенням пенсії за віком, якщо заяву подано через вебпортал Пенсійного фонду України?

12:40:29 23.09.2024

Пенсійний калькулятор: нові можливості електронного сервісу

Сервіс “Пенсійний калькулятор” за час свого існування отримав чимало прихильників, адже дозволяє майбутнім пенсіонерам оцінити розмір своєї майбутньої пенсії за віком. Також за допомогою “Пенсійного калькулятора” можна порахувати наявний страховий стаж людини (при введенні всіх необхідних даних за трудовою книжкою за періоди до 01.01.2004) та визначити вік виходу на пенсію з урахуванням ймовірно набутого стажу (60, 63 чи 65 років).

16:35:24 02.09.2024

ЗАПИТУЄТЕ — ВІДПОВІДАЄМО

Я – ФОП, працюю за спрощеною системою оподаткування (перша група). За який період і в якому розмірі буде враховано мої доходи для призначення субсидії, якщо звернусь за виплатою у вересні?

12:47:31 28.08.2024

Домогосподарствам, у яких змінились доходи, у серпні проведено автоматичний перерахунок житлових субсидій

Двічі на рік – у березні та серпні – домогосподарствам, у яких середньомісячний сукупний дохід зменшився або збільшився на понад 50 відсотків, органи Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок розміру житлової субсидії в межах установленого строку її призначення. Такий перерахунок відбувається автоматично, без звернення громадян.

12:31:16 28.08.2024