25 листопада у світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

Дата: 25.11.2023 08:22

Його було запроваджено ООН у 1999 році з метою підвищення обізнаності широкої громадськості про системне насильство проти жінок всього світу. Правда в тому, що відтоді ситуація докорінно не змінилася.
Мільйони жінок в усьому світі і досі потерпають від насильства та аб'юзу, і часто ми навіть не в змозі оцінити масштаби проблеми, адже насильство над жінками нерідко є прихованим, табуйованим. Самі жінки можуть замовчувати насильство, що є симптомом глибших проблем у нашому суспільстві.
Першим кроком до подолання проблеми насильства має стати її усвідомлення, як суспільством в цілому, так і кожним окремим громадянином, членом сім’ї. Необхідно змінювати терпиме, а іноді й байдуже ставлення суспільства до насильства. Кожен з нас має сказати «Стоп!» насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному – і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.
Від домашнього насильства не застрахований ніхто, тому важливо знати, як себе захистити. Отже:
- потрібно обов’язково фіксувати домашнє насильство на фото або відео;
- якщо ви отримали травму у вигляді синців або поранень, викличте швидку, яка повинна це зафіксувати;
- фіксуйте побої на фото або відео;
- погрози і тиск записуйте на диктофон.
З повагою та шаною, сільський голова Марина ВІРКО.