08:45:30 10.05.2024
Корисна інформація для громадян
ЩО МИ ПРОПОНУЄМО:
ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ – ОБЕРИ СВОЮ МАЙБУТНЮ ПРОФЕСІЮ
Ніжинський РТЦК та СП проводить відбір кандидатів для проходження військової служби за контрактом з числа військовозобов’язаних та цивільних громадян. Військова служба за контрактом передбачає переваги щодо забезпечення військовослужбовця: - Конкурентна зарплатня. Проходження військової служби за контрактом гарантує щомісячне грошове забезпечення від 21000 грн. Для військових частин Десантно-штурмових військ ЗСУ, Морської піхоти Військово-морських Сил ЗСУ, Сил спеціальних операцій ЗСУ розмір грошового забезпечення від 26000 грн. - Додаткові виплати та заохочення. На період воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил України, які беруть участь у бойових діях виплачується додаткова винагорода в розмірі від 30 000 до 100 000 грн. При підписанні першого контракту військовослужбовцю виплачується грошова винагорода у розмірі від 21 472 грн до 26 840 грн. Компенсація за піднайом житла від 1900 до 5700 грн (в залежності від місця проживання та складу сім'ї). Можливість навчатися у вищих навчальних закладах, з метою здобуття вищої освіти під час проходження військової служби (після заключення другого контракту). Безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров'я. Дружина (чоловік) військовослужбовця не підлягає звільненню за скороченням штату підприємства незалежно від форм власності. Надання в першу чергу дітям військовослужбовців місця у загальноосвітніх дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах. Одна з військових частин м. Ніжина проводить набір для проходження військової служби за контрактом. За детальною інформацією звертатися до відділення рекрутингу та комплектування Ніжинського РТЦК та СП за адресою: м. Ніжин, вул. Редькінська, кабінет №3, або за телефоном: 067 725 5027.09:19:54 09.05.2024
На Чернігівщині є вакансії з наданням житла
Наразі в базі вакансій Чернігівської обласної служби налічується близько двох десятків пропозицій роботи з наданням житла.16:45:27 06.05.2024
Рятувальники дістали потопельника
6 травня до Служби Порятунку надійшло повідомлення про те, що в селі Нові Млини в річці Сейм місцевими мешканцями виявлено тіло чоловічої статі. Рятувальники оперативно прибули на місце події та дістали тіло загиблого з водойми на берег. Ним виявився 61-річний місцевий мешканець. Причини загибелі зʼясовує слідство.15:30:06 06.05.2024
З початком вторгнення росії в Україну багато українців набули статусу учасника бойових дій. Держава ініціювала ряд спеціальних програм, спрямованих на допомогу захисникам та членам їхніх родин. Зокрема, в арсеналі служби зайнятості - низка дієвих послуг та зручних сервісів з пошуку роботи та побудови кар’єри. Про них розповіла директорка обласного центру зайнятості Людмила Ключник.
11:25:21 02.05.2024
Щодо освітніх можливостей для ветеранів
Академія праці, соціальних відносин і туризму м. Київ (далі - Академія) повідомляє, що у 2024 навчальному році Академія оголошує прийом на навчання з підготовки фахівців за кошти фізичних та/або юридичних осіб за наступними освітніми рівнями та програмами: 1. Бакалавр (денна та заочна форма, термін навчання - 3 роки 10 міс.); 2. Магістр (денна та заочна форми, термін навчання - 1 рік 6 міс.); 3. Доктор філософії (денна та заочна форма, термін навчання - 4 роки); 4. Доктор наук (денна та заочна форма, термін навчання - 2 роки). Особи з інвалідністю та учасники бойових дій можуть вступати за спеціальними умовами (без ЗНО): - співбесіда (освітній рівень «Бакалавр); - внутрішні фахові іспити (освітній рівень «Магістр»); - навчання за кошти Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.11:02:52 02.05.2024
Як ветеранам і цивільним порозумітися: запустили новий інформаційний проєкт
Для ветеранів та цивільних запустили новий інформаційно-аналітичний проєкт “Спектри”, який сприятиме поверненню військових до цивільного життя.08:10:30 02.05.2024
А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу.
Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.
За інформацією Громадської організації “Доступно UA” більшість пошуківців з інвалідністю навіть не розглядають оголошення, якщо там не вказано, що роботодавець готовий взяти такого фахівця на роботу.
Роботодавець же, зі свого боку, часто не готовий створити інклюзивні умови. Адже побоюється додаткових фінансових витрат, або йому банально бракує знань про те, як облаштувати робоче місце для такого працівника.
Але давайте розвіювати ці стереотипи.
Як залучити фахівців з інвалідністю до ринку праці?
У серпні 2023 року Міністерство економіки разом із Державною службою зайнятості запровадили програму, за якою роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.
Про які суми йдеться? Це до 106,5 тис. грн якщо ми говоримо про осіб з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн - за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.
Як отримати компенсацію?
Роботодавець має облаштувати робоче місце для фахівця з інвалідністю впродовж 90 днів з моменту працевлаштування. Далі він подає заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості або через портал Дія та додає копії необхідних документів. Розгляд справи займає 10 робочих днів. У разі позитивного рішення, протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця. Погодьтеся, десь стільки ж займає офіційне працевлаштування.
Що можна купити?
Перелік допоміжних засобів досить великий. За інформацією Державної Служби зайнятості, частіше за все компенсацію брали для облаштування робочого місця спеціалізованими меблями та фурнітурою, поручнями, для придбання офісних крісел з регулятором висоти сидіння та положення спинки, комп”ютерів та ноутбуків із вбудованими пристроями захисту очей, телефонів, навушників тощо.
Програма має на меті зруйнувати стереотип про те, що для того, щоб облаштувати інклюзивне робоче місце потрібно багато зусиль і часу. У більшості випадків паперова робота займає усього кілька тижнів, а працівнику для роботи може бути достатньо придбати спеціальний стілець, прилаштувати додаткові ручки чи прибрати поріг.
Чому це важливо для країни?
Це питання стало особливо важливим після початку повномасштабного вторгнення, коли внаслідок військових дій збільшилася кількість людей з інвалідністю як серед військових, так і серед цивільних. І більшість з них до отримання поранення були на ринку праці і, вочевидь, мають бажання повернутися до роботи.
- Нині більшість фахівців з інвалідністю залишаються осторонь ринку праці, хоча можуть його підсилити, говорить Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки. - Зараз роботодавець бореться за кожного працівника, адже частина пішла служити, хтось вимушено переїхав закордон. Ще більшою потреба у робітниках буде під час відбудови країни. Наше завдання - змінити свідомість українських роботодавців та працівників з інвалідністю. Аби на співбесіді і робітник, і фахівець чітко знали про таку опцію від держави, а інвалідність ні в якому разі не ставала перешкодою для роботи.
А ще ця програма - інвестиція в загальну інклюзивність підприємств, додає Тетяна Бережна. Адже робітник з інвалідністю може змінити місце роботи, а створені умови - залишаться. Міністерство економіки розраховує, що через певний час, завдяки програмі компенсації, більшість українських підприємств будуть інклюзивними.
Чи вистачить коштів?
Цього року в бюджет закладені кошти на облаштування 10 тисяч робочих місць. З початку дії програми (*дані на 1.04.2024) компенсацію отримали 248 роботодавців за облаштування робочих місць для 267 працівників. З них 22 працівників з першою групою інвалідності на суму 16,2 млн грн. Зокрема, в 2024 році за цією програмою вже було профінансовано 12,5 млн грн.
Що можу зробити я?
Розкажіть цю інформацію своєму роботодавцеві. Якщо ж ви керуєте компанією чи здійснюєте найм робітників, розгляньте цю програму як спосіб підсилення свого штату. А ще зробіть репост цієї статті у ваших соцмережах, аби якомога більше українських фахівців з інвалідністю дізналися про таку можливість.
15:50:13 30.04.2024
Правила безпечного святкування Великодня!
Для українців Великдень - це особливе свято, коли слідують традиціям і вірять у диво, а пасхальний стіл - обов’язковий Великодній атрибут. Традиційно святкове меню може складатися із сорока страв, які символізують дні Великоднього посту.12:15:35 30.04.2024
До уваги жителів Плисківської ТГ!
Шановні жителі Плисківської ТГ! Ніжинське районне управління Головного управління ДСНС України у Чернігівській області інформує Вас, що за інформацією Українського гідрометеорологічного центру, у період з 23 по 30 квітня 2024 року продовжиться підвищення та утримання рівнів води на високих позначках, що триватимуть: на р. Десна та її притоці - р. Снов - затоплення заплавних територій та доріг на заплаві з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Ніжинському районах (І рівень небезпеки жовтий), у Корюківському, Чернігівському районах (ІІ рівень небезпеки помаранчевий); на Верхньому Дніпрі (в межах України) - затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення низки прирічкових сіл водами Сожу і Дніпра у Чернігівському районі (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий). Будьте уважні та обережні! З повагою та шаною, сільський голова Марина ВІРКО.09:36:11 30.04.2024