Плисківська сільська рада
Ніжинський район, Чернігівська область

Корисна інформація для громадян

23 квітня - Всесвітній день книги й авторського права

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Головна мета свята – привернути увагу як державних органів, так і широкої публіки до книг, як джерел отримання знань, засобів комунікації, які залишаються основою активної освіти й критичного мислення, незважаючи на стрімкий розвиток більш складних джерел інформації. Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу. Кожного року за ініціативою ЮНЕСКО обирається Всесвітня столиця книги. В 2024році Всесвітньою столицею книги обрано французьке місто Страсбург. Цього дня проводяться зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, вікторини, акції на захист книги, фестивалі читання, розпродаж книг тощо. Деякі країни з нагоди цієї дати видають одне з найпопулярніших видань і роздають його безкоштовно. Особливістю впровадження такого дня на світовому рівні є усвідомлення книжки як потужної зброї у налагодженні миру й нівелюванні соціальних проблем: книжка, що втілює творчі поривання людини і її прагнення поділитися власними ідеями і здобутками зі світом, має сприяти діалогу, взаєморозумінню і толерантності. Крім того, ЮНЕСКО в межах Всесвітнього дня книги та авторського права виступає за надання рівного доступу до знань та підвищення грамотності населення. Ще одним важливим аспектом є усвідомлення цінності книжки і її незамінності у поширенні знань і формуванні культури, незалежно від форми представлення інформації. Відсвяткуйте цей день, придбавши книжку і підтримавши українського видавця або замінивши, наприклад, перегляд телевізора на читання. МИРУ УСІМ НАМ! З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.

08:05:06 23.04.2024

«Працевлаштування переселенців та ветеранів війни – один із пріоритетів роботи служби зайнятості»

Так на «круглому столі», що відбувся днями в Бобровицькій міській раді, сказав заступник директора – начальник управління матеріально-технічного забезпечення та закупівель Чернігівського обласного центру зайнятості Вячеслав Бєлогура. Участь у заході взяли в.о. міського голови Геннадій Іванюк, представники служби зайнятості, громадських організацій, соціальні партнери, роботодавці, а також учасники бойових дій та переселенці.

16:03:34 22.04.2024

Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA інформує щодо зловмисної активності, спрямованої на отримання доступу до WhatsApp

Так, невстановленими особами за допомогою месенджеру WhatsApp здійснюється розповсюдження повідомлень із закликом до голосування за електронну петицію щодо присвоєння звання "Герой України". Згадані повідомлення містять посилання на вебресурс, що імітує офіційну вебсторінку "Електронних петицій". У разі переходу за посиланням жертві пропонується ввести номер мобільного телефону, отримати згенерований код та використати його для додавання стороннього пристрою до облікового запису WhatsApp в налаштуваннях додатку. При цьому, зловмисниками також розповсюджується відео-інструкція щодо порядку виконання необхідних дій. Станом на 20.04.2024 виявлено 18 доменних імен та направлено відповідні запити щодо їх блокування. Штатний механізм щодо додавання довіреного пристрою з використанням буквено-цифрового чи QR коду імплементовано в усіх сучасних месенджерах. Разом з тим, зловмисники використовують цей функціонал для отримання несанкціонованого доступу. Для зменшення ймовірності реалізації кіберзагрози закликаємо: - критично ставитися до будь-яких закликів перейти за посиланням чи відсканувати QR-код; - розуміти, що введення номеру телефону, одноразових кодів та виконання інших маніпуляцій, до яких вас спонукають, є діями, які авторизують доступ до вашого облікового запису; - вміти розрізняти підробні доменні імена; зокрема, офіційна сторінка "Електронних петицій" знаходиться за посиланням https://petition.president.gov.ua/; - налаштувати двохфакторну автентифікацію (https://cert.gov.ua/article/6278274). ​​​​​Описана активність відстежується з квітня 2024 року за ідентифікатором UAC-019

09:32:57 22.04.2024

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства?

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

16:40:17 18.04.2024

День пам’яток історії та культури відзначається в Україні, згідно з Указом Президента № 1062/99 від 23 серпня 1999 року, щорічно 18 квітня

Пам’ятки історії та культури України за своєю суттю є надзвичайно різноманітними, адже держава практично стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов’ян. Україна вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам’яток. Наприклад, Києво-Печерська лавра, найзнаменитіша і найпопулярніша визначна пам’ятка Києва, яка є одним з найдавніших монастирів на території Русі. Заснована вона була у 1051 році за заступництвом Великого князя київського Ярослава Мудрого монахом Антонієм Печерським з міста Любеча. На її території, в свою чергу, розташовано кілька десятків унікальних історико-культурних пам’яток. Середньовічні церкви, дзвіниці, каплиці, стародавні чернечі келії, залишки старовинних воріт і укріплень, комплекс підземних печер, де покояться мощі численних святих і просто відомих особистостей. Монастир внесений до списку Всесвітньої культурної спадщини, що складається організацією ЮНЕСКО. Домініканський Собор Львова, приклад архітектури пізнього бароко. Старий замок Кам’янця-Подільського, один з найвідоміших середньовічних пам’яток, перші згадки про нього зустрічаються в XIV столітті. Ужгородський замок - фортеця, заснування якої дослідники відносять до VII століття, і багато іншого. З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.

09:10:48 18.04.2024

Переселенці і ветерани війни: що пропонує служба зайнятості

Продовжуємо інформувати роботодавців, переселенців та ветеранів про можливості та ресурси служби зайнятості. Черговий «круглий стіл» за участю громадян цих категорій, а також представників місцевої влади, служби зайнятості та соціальних партнерів відбувся в Менській міській раді під головуванням директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник.

12:15:30 16.04.2024

Чернігівців запрошують на військову службу за контрактом у морську піхоту

Наразі в підрозділах морської піхоти актуальними є майже сотня вакансій. Серед них як бойові, так і цивільні професії. Зокрема, потрібні стрільці, кулеметники, гранатометники, навідники, снайпери, розвідники, вогнеметники, командири різних спеціалізацій тощо. Також роботу пропонують кухарям, діловодам, бухгалтерам, медикам, електрикам, водіям, електрогазозварникам, токарям.

14:59:33 12.04.2024

Ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин запрошують взяти участь у програмі з навчання та працевлаштування «Разом»

Оголошуємо прийом заявок на участь у програмі з навчання та працевлаштування «Разом» – унікальному проєкті для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин, який реалізує Національна енергетична компанія «Укренерго» спільно з Українським ветеранським фондом за підтримки Lobby X, Veteran Hub та The Israel Trauma Coalition (ITC).

09:32:54 11.04.2024

11 квітня - пам' ятна дата в історії людства - Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів

У цей день весь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в фашистських концтаборах. Цю дату згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов з його воріт із сумно відомим написом “Jedem das Seine” – “Кожному своє”. Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенціма, Майданека тощо. Під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, з них більше 11 мільйонів були знищені. Ворог не розбирав обличчя, чи то діти, чи то дорослі... За майже 80 років, коли весь цивілізований світ повторював щоразу «Ніколи знову», тільки одна країна скандувала «Можемо повторити». Трагедія Другої світової війни повторюється і сьогодні. З початком безпрецедентної російської агресії весь світ побачив, що вони мали на увазі під своїм лозунгом. Це страшні воєнні злочини проти мирних жителів, які армія російської федерації вчиняє в Україні. БУЧА, ВОРЗЕЛЬ, ІРПІНЬ, ГОСТОМЕЛЬ, БОРОДЯНКА, МОТИЖИН, ЧЕРНІГІВ, ХАРКІВ, МЕЛІТОПОЛЬ, МАРІУПОЛЬ… Розстрілювали просто на вулицях. Кидали в криниці, щоб вони там загинули в стражданнях. Убивали у квартирах, у будинках, підриваючи гранатами. Давили танками просто в цивільних автівках посеред дороги. Заради задоволення. Гвалтували й убивали на очах у їхніх же дітей. Однак, попри все, ми продовжуємо робити свою важливу справу: бережемо події сьогодення, щоб наші нащадки знали про героїчні вчинки українського народу, який сьогодні як ніколи об’єднався заради єдиної мети – Перемоги! Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів — це день, коли ми вшановуємо подвиг борців антифашистського опору, висловлюємо повагу старшому поколінню, на долю якого випали неймовірні муки і страждання. Уклонімося мужності та світлій пам’яті людей, чиї життя несправедливо обірвалися за колючим дротом концтабору. Наш праведний обов’язок – пам’ятати про борців антифашистського опору задля збереження історичної пам’яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування. Вічна пам'ять усім загиблим у пекельних муках та катуваннях! Пробачення їм ніколи не буде! З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.

07:21:45 11.04.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора