14:36:21 04.03.2024
Корисна інформація для громадян
З 1 березня 2024 року виплати для ВПО буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів виплат – тих ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян.
Так, з 1 березня виплати автоматично продовжуються ще на 6 місяців для категорій ВПО, які не мають можливості працювати, а саме:
для пенсіонерів, у яких на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн. (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, дітям, хворим на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність;
дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років (зокрема, таким, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях), а також батьків-вихователів і прийомних батьків.
Звертаємо увагу, що у разі, якщо вам не було автоматично продовжено виплату допомоги, проте ви належите до однієї із зазначених категорій, ви можете звернутись до органу соціального захисту з підтвердними документами.
2. Хто з ВПО може звернутися за продовженням виплат із заявою?
За заявою допомога продовжуватиметься:
для непрацюючих осіб працездатного віку, які здійснюють догляд за дитиною до 14 років,
та для сімей у яких, виховується троє і більше дітей віком до 18 років, всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах.
При цьому фактичним місцем проживання такої сім’ї є території, на яких ведуться або можливі бойові дії.
Або якщо така сім’я проживає в умовно безпечних регіонах України, проте в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячих садочків, а навчання у школі відбувається в форматі онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн).
Також за заявою допомога продовжується:
якщо непрацююча особа працездатного віку зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, і при цьому у сім’ї діти навчаються он-лайн.
Також мають право на допомогу на 6 міс. за заявою сім'ї, у складі яких є:
непрацююча працездатна особа, яка на дату звернення за допомогою зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, але ще не працевлаштувалася;
діти, які відвідують заклади дошкільної освіти та/або навчаються у закладах загальної середньої освіти, та/або діти, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.
Також право на продовження виплати ще на 6 міс. за заявою мають особи:
якщо у складі сім’ї є особа, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, що підтверджується документально.
коли у складі сім’ї є працездатні особи, які працюють, провадять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність, зокрема, які протягом попередніх шести місяців отримання допомоги працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа — підприємець та розпочали відповідну діяльність або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання, та у складі сім’ї є діти віком до 14 років.
В усіх зазначених вище випадках допомога призначатиметься на всіх осіб з числа внутрішньо переміщених осіб у такій сім’ї, але інші непрацюючі працездатні особи із складу сім’ї (крім одного отримувача допомоги) зобов’язані зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, або розпочати діяльність.
У разі невиконання такої умови виплата допомоги припиняється через місяць.
Також право на продовження виплати ще на 6 міс. за заявою мають наступні категорії:
малолітня дитина, яка прибула без супроводу законного представника за заявою особи, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах;
вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС), що підтверджується інформацією з Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я;
особа, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату та /або отримує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю” або Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” (крім осіб з інвалідністю І та ІІ групи), якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім’ї за останні три місяці не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
Звертаємо увагу, що виплата допомоги цим трьом вищепереліченим категоріям може призначатися ще на один (другий) шестимісячний період, теж після подання відповідної заяви.
Важливо: ВПО, які отримували допомогу та відмовилися від неї, або яких було знято з обліку як ВПО через те, що вони повернулись до покинутого місця проживання, але знову були змушені з нього виїхати, та яких повторно взято на облік, також можуть знову звернутись за призначенням допомоги.
3. Куди необхідно звернутись за продовженням виплат?
До органу соціального захисту населення або ЦНАПу.
4. Які документи необхідно підготувати?*
Необхідно заповнити заяву встановленого зразка та подати документи, які підтверджують вашу приналежність до тієї чи іншої категорії. Більшість інформації наявна в державних інформаційних системах, проте може виникнути необхідність подати якісь з підтверджуючих докментів.
Наприклад, це може бути:
довідка про доходи (може бути додана, якщо необхідно підтвердити, що дохід в сім'ї менше, ніж 9 444 грн на людину)
або документ про склад сім'ї або свідоцтва про народження дітей (щоб засвідчити, що їх в сім'ї троє і більше)
або документ з місця роботи, трудову книжку чи свідоцтво про реєстрацію ФОП (якщо потрібно підтвердити працевлаштування чи самозайнятість)
або довідку про те, що в садочку немає вільних місць чи у школі навчання проводиться в онлайн або змішаному форматі (якщо необхідно підтвердити, що через це мати/батько не може працювати)
або довідку від МСЕК (для підтвердження інвалідності особи, або особи за якою здійснюється догляд, акт догляду тощо )
довідку, що член сім'ї є військовослужбовцем (для коректного підрахунку доходу в родині)
При собі варто мати паспорт та ідентифікаційний код.
* Перелік документів вказаний для прикладу та не є вичерпним (в окремих випадках можуть бути необхідні інші документи).
**Деяка інформація може бути вже наявна в інформаційних системах (наприклад якщо особа здійснює догляд за дитиною з інвалідністю і отримує допомогу) у таких випадках не потрібно нести додаткові документи та підтвердження
5. Чи отримуватимуть виплати мами, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною?
Так, отримують, як особи, що здійснюють догляд за дитиною до 6 років, при цьому ставати на облік в ЦЗ не є обов'язковим, достатньо свідоцтва про народження .
6. Чи збережеться виплата одиноким батькам-ВПО?
Так, на загальних підставах, тобто якщо ці особи відповідають критеріям призначення допомоги (див. пункти 1,2).
7. Чи має право на виплату особа, яка перебувала за кордоном тривалий період і повернулась в Україну?
Так, має право на загальних підставах, тобто якщо відповідає критеріям призначення допомоги (критерії пунктів 7-1, 8 Порядку для тих, хто звертається вперше; або п. 13-1 - 13-4 – якщо звертається НЕ вперше).
8. Чи мають право на продовження виплати особи, у яких зруйноване житло?
Особи в яких зруйноване житло, мають право на продовження виплати на загальних підставах, тобто якщо ці особи відповідають критеріям призначення допомоги (див. пункти 1,2).
9. Якщо розмір пенсії у пенсіонера менше 9 444 грн., але він працює і отримує заробітну плату. Чи має він право на виплату?
Так, виплата повинна бути продовжена автоматично, якщо цього не відбулось, треба звернутись із заявою до органу соцзахисту, або ЦНАП, адже наявність/відсутність заробітної плати у пенсіонера не впливає на призначення виплати для ВПО.
10. Якщо в родині одна дитина вчиться офлайн, а одна – онлайн, на скількох дітей призначатиметься допомога?
Якщо в родині одна дитина вчиться офлайн, а одна –онлайн, допомога призначається на всю сім'ю.
11. Чи має кожен член сім'ї подавати заяву окремо?
Ні, допомога призначається на сім'ю або на осіб з її складу
12. Якщо в родині два пенсіонери, один отримує пенсію менше 9 444 грн., а інший – більше, чи буде призначена виплата?
У такому випадку виплата призначається пенсіонеру, у якого пенсія – менше 9 444 грн, призначенння виплати повинно відбутись автоматично. Якщо пенсія більше більше 9 444 грн, – не призначається.
З повагою та шаною, сільський голова Марина ВІРКО.
Спеціальний чат-бот “Буду мамою” для вагітних розроблений громадською організацією “Ліки Контроль” і благодійним фондом “280 днів. Його створено за підтримки USAID/UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS», що реалізується Фондом Євразія, та за сприяння Міністерства цифрової трансформації України й підтримки Фонду Східна Європа. Інформаційні партнери проєкту – НСЗУ і МОЗ України, який доступний:
14:33:01 04.03.2024
єРобота: творці іншої реальності в Чернігові
На годину часу перенестися в іншу реальність, забути про повсякденні турботи та відчути себе супергероєм, детективом, грабіжником, втікачем, персонажем фільму жаху, така можливість є у чернігівців та гостей міста. Яскраві емоції, незабутні враження, позитивний настрій, екстрім та безпека при цьому гарантовані. Все це для своїх гостей створює Олександр Володько, власник квест-кімнат X-ROOM у Чернігові. Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» він розширив свій бізнес і тепер пропонує відвідувачам ще більше розваг.14:40:59 27.02.2024
Соціальна допомога для ветеранів та переселенців від транспортної компанії Грузар
Шановні представники Плисківської територіальної громади! Ми, команда компанії Грузар, розпочинаємо соціальний проект, спрямований на допомогу ветеранам війни та переселенцям. Ми пропонуємо безкоштовний переїзд чи перевезення речей учасникам бойових дій та внутрішньо переміщеним особам. Для оформлення заявки достатньо надати підтвердження статусу УБД або ВПО й заповнити відповідну заявку. Ми зв'яжемось з Вами й обговоримо які послуги ми можемо Вам надати. Вся програма абсолютно БЕЗКОШТОВНА. Ми не беремо ніяких коштів з ветеранів та переселенців. В цьому листі, ми звертаємось до колективу Плисківська територіальна громада з проханням розмістити на офіційному сайті громади оголошення про соціальний проект з посиланням на сторінку Допомога переселенцям та ветеранам де можна замовити безкоштовний переїзд, транспорт чи послуги наших вантажників. Цей проект дозволить нашим справжнім героям мати можливість переїхати або перевезти необхідні речі без будь-яких фінансових витрат. Ми закликаємо всіх, хто потребує допомоги у цей нелегкий час, не соромитися звертатися до нас. Наша команда готова надати підтримку в цей важкий період та зробити все можливе для Вас. Разом - до перемоги! Про організацію: Компанія Грузар працює в Україні з 2012 року. Ми активно допомагаємо з 2022 року людям, які постраждали від російського вторгнення в Україну. Наразі, ми проводимо 2 соціальних проекта для громадян України: Програма "Безкоштовних перевезень " для постраждалих від війни. Ознайомитися детальніше можна за посиланням: https://gruzar.com.ua/social-programs/besplatnaya-perevozka Програма Scholarship для українських студентів. Ознайомитися детальніше можна за посиланням: https://gruzar.com.ua/grant У березні 2024 року Український компанія Грузар розпочинає реалізацію програми допомоги найуразливішим сім’ям ВПО та сім'ям учасників бойових дій, які постраждали від російської агресії. У 2024-25 роках ми плануємо надати допомогу близько 3000 сімей (орієнтовно 10 тис. перевезень різних вантажів). Допомогу отримають родини, які заповнять онлайн-анкету та нададуть підтвердження статусу ВПО або УБД. Упродовж двох місяців ми зобов'язуємось надати послуги переїзду, транспортування чи вантажників для потреб цих сімей. У 2022-23 році у м. Києві та Київській області допомогою нашої громадської ініціативи уже скористалося близько 1500 родин (понад 5000 людей). Для подачі заявки уважно заповніть онлайн-анкету: https://forms.gle/4zfC7GhXD9Jokzh78 Зверніть увагу, що заповнення анкети не гарантує отримання допомоги. У разі великої кількості заявок, компанія в першу чергу буде надавати допомогу найбільш нужденним сім'ям. Якщо вам потрібна допомога у заповненні анкети або виникли інші запитання, зверніться за номером підтримки: +38 (0)97 91 91 426 (10.00-18.00). Контакти: Руденко Михайло - організатор соціальної ініціативи та представник компанії Грузар. Телефон: +380 97 919 14 26 Пошта: mykhailo.rudenko@gruzar.com.ua12:34:25 27.02.2024
25 лютого 1918 року в Коростені Українська Центральна Рада прийняла Тризуб за офіційний герб УНР
З історії відомо, що з найдавніших часів символ тризуба шанувався як своєрідний магічний знак, оберіг. Це зображення археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих першими століттями нашої ери. Відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, на українських землях з II ст. Існує до 30 теорій походження і значення тризуба. За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах. З 22 січня 1919 року згідно закону «Про Злуку» Тризуб став використовуватися і як герб Західної області УНР. Залишався він гербом гетьманської держави П. Скоропадського, а також ,Директорії. Уперше спроба конституційно оформити Тризуб як державний герб була зроблена у травні 1920 року в проекті Конституції, розробленому Всеукраїнською Національною Радою, а вдруге — спеціальною «Урядовою Комісією по виготовленню Конституції Української Держави» 1 жовтня того ж року. Сучасний герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів поряд з прапором, гімном і Конституцією, було затверджено 19 лютого 1992 року. Тридцять два роки тому, 19 лютого 1992 року, було затверджено Малий державний Герб України. Це – один із трьох офіційних символів нашої держави. З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.08:09:23 25.02.2024
Скористатися програмою безкоштовної профтехосвіти пропонує служба зайнятості учасникам бойових дій та людям з інвалідністю внаслідок війни. Таке навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України та пропонують на вибір 95 ліцензованих професій та 365 освітніх програм. Бажаючі навчатися самостійно обирають їх із Переліку на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/ZHvm7u
10:33:11 23.02.2024
Служба зайнятості і «Пожмашина»: співпраця триває
В умовах воєнного стану стабільна робота підприємств має важливе значення, бо забезпечує розвиток економіки, сплату податків, а відтак наповнення бюджетів, та переказ коштів на потреби армії. У цей непростий час дієву підтримку бізнесу та роботодавцям надає служба зайнятості. Її послуги сприяють розвитку підприємств, збереженню існуючих робочих місць та створенню нових.12:43:27 22.02.2024
Проблема соціальної реабілітації жертв злочинів почала хвилювати суспільство в кінці минулого віку. У вересні 1985 року сьомий конгрес ООН по упередженню злочинності і поводженню з правопорушниками затвердив Декларацію головних принципів правосуддя для жертв злочинів і зловживання владою.
29 листопада 1985 року Генеральна Асамблея ООН прийняла цю декларацію, вперше розробивши універсальні принципи підтримки і захисту жертв злочинів і зловживання владою.
Зараз в ряді країн прийняті і діють закони, спрямовані на захист постраждалих від кримінальних дій, їх соціальну реабілітацію, компенсацію матеріальної і моральної шкоди. У світі діють близько 200 програм допомоги потерпілим від злочинів, починаючи від програм допомоги потерпілим від сексуального насильства і закінчуючи муніципальними службами прибиральників місць скоїння злочинів і слюсарів, які безкоштовно вставляють замки і ремонтують вхідні двері при квартирній крадіжці.
Такі програми реально допомагають людям впоратися зі стресом, вийти з кризи, насамкінець, просто надають матеріальну і моральну підтримку.
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.
08:09:56 22.02.2024
Пройдіть опитування для роботодавців!
Запрошуємо роботодавців пройти опитування, яке проводиться Міністерством економіки України разом Міжнародною організацією з міграції.12:26:14 21.02.2024
Такий шанс з’явився у мешканців Новоселівки, чиї будинки постраждали від воєнної агресії. Цей населений пункт, що знаходиться під Черніговом, стояв на шляху російського війська, отож після звільнення його було не впізнати – пошкоджені або вщент зруйновані будинки, спалені автівки, місиво з цегли, металу та особистих речей, вирви та згарища.
11:27:29 21.02.2024