Плисківська сільська рада
Ніжинський район, Чернігівська область

Корисна інформація для громадян

ДО ВІДОМА АГРАРІЇВ! Основні вимоги щодо застосування пестицидів суб’єктами господарювання за межами населеного пункту

Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300м. При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об’єктів, що підлягають санітарному захисту. Усі роботи з пестицидами за межами населеного пункту слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках, як виняток, у похмурі і прохолодні дні з температурою нижче +10 допускається проведення обробки у денні години. Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне). Застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування (гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с. Відповідальність за дотримання метеорологічних умов несе керівник робіт, який забезпечує використання об’єктивних методів вимірювання температури і швидкості руху повітря. УВАГА ! Не менше ніж за три доби до початку проведення кожної хімічної обробки про місця, строки і методи застосування пестицидів та агрохімікатів аграрії повинні сповістити Плисківську сільську раду, яка в свою чергу оповістить пасічників, мешканців населених пунктів, власників сусідніх с/г ділянок, тощо. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Дані правила є частиною санітарного законодавства та обов’язкові для дотримання всіма підприємствами, установами та особами, що проводять будь-які дії з пестицидами. Порушення цих правил тягне за собою цивільно – правову, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно чинного законодавства. З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.

15:30:38 11.06.2024

Мовою цифр…

Протягом січня - травня 2024 року на Чернігівщині

12:30:04 11.06.2024

«єРобота» на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості

З початку дії програми "Власна справа" урядового проєкту "єРобота" Державною службою зайнятості прийнято 325 позитивних рішень про надання мікрогрантів жителям області на загальну суму 77,6 млн грн. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення понад 730 нових робочих місць.

11:58:25 10.06.2024

Всесвітній день турботи (World Caring Day) – це глобальна ініціатива, спрямована на популяризацію доброти та співчуття до інших

 Цей день відзначається  7 червня і закликає людей проявляти прості вчинки доброти щодо оточуючих. Всесвітній день турботи нагадує нам усім про важливість виявляти любов і підтримку тим, хто її потребує. Метою Всесвітнього дня турботи є не лише поширення доброти в наших громадах, а й надихнути людей зробити турботу частиною свого повсякденного життя. Поширюючи емпатію та співчуття до інших, ми можемо створити більш інклюзивний та доброзичливий світ для кожного. Це може бути через маленький жест чи через більший вчинок доброти. Всесвітній день турботи нагадує нам усім, що ми маємо силу зробити позитивні зміни в житті людей навколо нас. В Україні турботи сьогодні потребують усі: починаючи від беззахисних тваринок у притулках, дітей та переселенців до наймужніших воїнів на фронті та втомлених волонтерів. Українці, попри втому та виснаження від війни, продовжуть піклуватися про наших захисників, про ветеранів, переселенців, поранених та постраждалих, наляканих діток у бомбосховищах. Волонтери щоденно організовують турботу про наших воїнів: збирають і передають усе, чого потребують наші воїни. Населення активно підтримує такий рух, бо це наближає перемогу. Сьогодні українці – це велика родина. Вже, мабуть, кожен з нас може розказати про чужу людину, що стала ріднішою за рідних. Доброта та щирість нас об’єднують та ведуть до перемоги. З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.

08:21:08 07.06.2024

Безбар’єрність для всіх: послуги служби зайнятості учасникам бойових дій

Про те, як служба зайнятості допомагає захисникам і членам їх родин, йдеться на семінарах для військовослужбовців та учасників бойових дій. Черговий такий захід відбувся в Ніжинській центральній міській лікарні ім. Галицького, щоб поінформувати військових, які нині там на реабілітації і не можуть прийти до центру зайнятості.

10:28:32 06.06.2024

5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища

 Він був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 15 грудня 1972 року, з того часу його щороку відзначають в усьому світі. Вибір цієї дати обґрунтовано тим, що саме в цей день у Стокгольмі (Швеція) почала роботу Конференція ООН з проблем навколишнього середовища. Традиційно Україна відзначає цей день з більш ніж 100 країнами світу. Охорона навколишнього природного середовища – це форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів в ім’я сучасних і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми знаходяться у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни. Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті, і забруднюючи природу, ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться від поїздки на транспорті, хтось посадить дерево, але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів. Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас! З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.

08:01:17 05.06.2024

4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

Ось вже десять років росія вбиває українців. Біль за кожним втраченим життям не втамують жодні слова втіхи. Втрачати співгромадян — важко. Але найстрашніше те, що держава-терорист, росія, забирає життя у тих, хто навіть не встиг його сповна почати — у дітей. Ворожі ракети й снаряди, свідомо націлені проти мирного населення, відбирають у нас майбутнє. Сотні маленьких українців мали змінити цей світ. Їх передчасно обірвані життя — наш вічний біль. Їх непрожиті долі — вічна мука їх рідних та близьких. Ми маємо памʼятати кожного і кожну з 548 маленьких жертв агресії рф. Але найстрашніше те, що ця цифра, ймовірно, не остаточна — досі немає даних з усіх тимчасово окупованих ворогом територій. Перспектива дізнатись правду — лякає. Ми вічно памʼятатимемо усіх, а особливо — маленьких українців, життя яких передчасно обірвала росія. Маємо зробити усе, аби зупинити ворога, вигнати його геть з нашої землі й гідно вшанувати памʼять кожного і кожної, чиє життя, на жаль, уже не повернути. Вічна памʼять дітям, загиблим внаслідок збройної агресії рф проти України. Зі скорботою - сільський голова Марина ВІРКО.

08:04:07 04.06.2024

У 1987 році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну

Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - домогтися, щоб у XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. Та вже триває другий десяток XXI століття, а проблема не зникає. Причиною появи боротьби з тютюнокурінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти. Натепер, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей. Очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік. Україна – серед перших за кількістю випалених цигарок на людину. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали палити. Це є проблемою для всіх нас і ми повинні нею займатися, тому що знаємо, що збільшення числа тих, хто кинув палити, є ключовим елементом зниження прогнозованого тягаря викликаних тютюном смертей протягом найближчого двадцятиріччя. Кинути палити — одне із кращих рішень у житті кожного палія. Вже з першого дня відмови від цигарок організм починає відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з палінням, зменшуються. Через тиждень без цигарок у колишнього палія покращується відчуття смаку та запаху, через три місяці збільшується обсяг роботи легень на 30%, через п’ять років знижується ризик інсульту до рівня непалія. Чим раніше палій прийме рішення кинути палити, тим краще! Будьте здорові та бережіть себе і людей, які поруч з вами! З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.

08:43:37 31.05.2024

Гроші на бізнес: діє оновлений порядок отримання грантів за програмами "Власна справа" та "Гранти для ветеранів"

           Зміни, які набрали чинності з 4 травня поточного року, спрямовані на розширення доступу до фінансування та спрощення процедури отримання коштів. Про це повідомляють у обласному центрі зайнятості.

16:00:01 30.05.2024

Адміністрація КНП «Ніжинська ЦМЛ ім. М. Галицького» повідомляє, що у закладі доступна послуга рентгенологічного методу дослідження - «МАМОГРАФІЯ»

Завдяки коштам місцевого бюджету Ніжинської міської ради придбано сучасну цифрову мамографічну систему GIOTTO IMAGE 3DL для діагностики та скринінгового обстеження.

11:00:23 30.05.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора