08:08:57 10.10.2024
Корисна інформація для громадян
У всьому світі близько 285 мільйонів людей страждають від порушень зору, з яких близько 40 мільйонів вражені сліпотою і 246 мільйонів мають знижений зір.
Всесвітній день зору – це привід замислитися над загрозою виникнення порушень зору, ефективними заходами реабілітації, але найголовніше – над заходами профілактики здоров'я органу зору.
Для того, щоб зберегти свій зір потрібно постійно турбуватися про здоров'я очей. Профілактичні огляди два рази на рік необхідні людям, які мають генетичну схильність до розвитку захворювань очей, а також страждають від надмірної ваги, діабету або артеріальної гіпертензії. Сьогодні захворювання, які раніше вважалися притаманними людям зрілого віку, такі як глаукома та катаракта, дуже часто зустрічаються і у молоді. Адже молоді люди все рідше присвячують вільний час активному відпочинку, проводячи дозвілля перед телевізором або комп’ютером.
Очі – це дзеркало душі, тому бережіть їх змолоду.
З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.
Запрошуємо ветеранів та ветеранок взяти участь у опитуванні Українського ветеранського фонду
Шановні захисники й захисниці, розкажіть нам, зокрема, про таке: чи хотіли б ви зайнятися власною справою; якої підтримки потребуєте найбільше; якими державними послугами та пільгами користуєтеся; з якими викликами стикаєтеся; чи відчуваєте повагу і підтримку з боку суспільства. Щоб долучитися – дайте відповіді на запитання в анкеті: https://veteranfund.com.ua/opytuvannia-veteraniv-zhovten.../ Опитування повністю анонімне і проводиться задля визначення думки безпосередньо ветеранів російсько-української війни щодо їхніх актуальних потреб, проблем та сприйняття у суспільстві. Нам важлива ваша думка. Заповніть анкету самі та запропонуйте побратимам і посестрам також пройти опитування. Нагадаємо, що Український ветеранський фонд систематично проводить дослідження для визначення потреб ветеранів та ветеранок. Результати досліджень дають змогу краще зрозуміти, які послуги, ресурси та програми необхідно впроваджувати, є важливими для формування ефективної системи підтримки захисників та захисниць. Усі наші дослідження – за посиланням: https://bit.ly/3HchUKO.16:24:22 09.10.2024
«Армія відновлення» Чернігівщини – одна з найбільших у країні:
20994 направлень на суспільно корисні роботи видано службою зайнятості з початку дії урядового проєкту «Армія відновлення» (з жовтня 2022 р.). І за цим показником наша область у трійці лідерів серед регіонів України. Загалом на виплату заробітної плати профінансовано 121,4 млн гривень.15:46:03 04.10.2024
Кожна тварина має свій характер, свої особливості, уподобання. Беручи в дім будь-яку живу істоту, ми беремо на себе велику відповідальність. Люди забувають, що тварини – їхні найближчі друзі, які не мають звички зраджувати. Головне – це пам’ятати, що ми відповідальні за тих, кого приручили. Тільки переступаєш поріг, а до тебе кидається твій улюбленець, який чекав на твоє повернення з нетерпінням. Він прекрасно знає, що є повноправним членом родини, де його люблять і ніколи не образять.
Любіть і бережіть своїх тварин!
З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.
08:23:43 04.10.2024
Таку у службі зайнятості пропонують тим, хто має багато любові і готовий ділитися нею та дарувати тепло й турботу дітям, які цього потребують. Йдеться про патронатних вихователів та їхніх помічників, яких наразі шукають, зокрема й з-поміж безробітних.
16:43:20 03.10.2024
Віднедавна гранти розміром до 150 тисяч гривень під зобов’язання зареєструватись ФОП можуть отримати молоді люди віком 18-25 років у межах програми «Власна справа» урядового проєкту єРобота. Водночас вимога створити робочі місця для них не обов’язкова.
09:43:20 03.10.2024
2 ЖОВТНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ НЕНАСИЛЬСТВА (МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ НАСИЛЛЯ)
27-го червня 2007-го року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй встановила своєрідний всесвітній святковий день - Міжнародний день ненасильства (Міжнародний день боротьби проти насилля), який було вирішено відзначати в дату дня народження людини (2 жовтня), яка була колись убита руками «класичних» насильників. Ім’я цієї людини відомо багатьом - Мохандас Карамчанд Ганді. За життя він був один із тих, хто пропонував альтернативу цьому самому насильству. Насильство існує в будь-якій державі. Проте особливо високий його відсоток у країнах з низьким рівнем життя, а також там, де є воєнні конфлікти. Подолання проблем насильства є серйозним викликом для суспільства. До цієї теми необхідно привертати увагу всіх верств населення, щоб сформувати в суспільстві непримиренне ставлення до цього явища. Першим кроком до подолання проблеми насильства має стати її усвідомлення, як суспільством в цілому, так і кожним окремим громадянином, членом сім’ї. Необхідно змінювати терпиме, а іноді й байдуже ставлення суспільства до насильства. Кожен з нас має сказати «Стоп!» насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному – і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку. Важливим елементом у закладенні в свідомість громадян є поняття, що будь-яке насилля над людиною неприпустиме (не має значення ні стать, ні вік). Лише виховуючи свідоме покоління можна подолати цю загальнолюдську проблему. З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.08:30:48 02.10.2024
За направленням служби зайнятості чернігівка опановує «чоловічу» професію
Жінки за кермом громадського транспорту – вже не дивина, а реальність. Через повномасштабне вторгнення багато чоловіків, які раніше забезпечували стабільне курсування Черніговом тролейбусів і автобусів, поповнили лави ЗСУ, що призвело до нестачі кадрів. Підготувати потрібних працівників і укомплектувати вакансії КП «Чернігівському тролейбусному управлінню» завжди допомагає служба зайнятості, залучаючи до кермування громадським транспортом не лише чоловіків, а й жінок. Наразі за сертифікатом від служби зайнятості на водійку тролейбуса вчиться Олена Омельяненко, безробітна з Чернігова.16:46:15 01.10.2024
1 жовтня українці вже другий рік поспіль відзначають День захисників і захисниць. Для українців цей день – можливість вшанувати воїнів, які захищають незалежність та суверенітет України. У День захисників і захисниць згадуємо не лише героїв сьогодення, які щодня боронять кордони нашої держави від країни-агресора, але й ветеранів Другої світової війни, наших предків козаків, які виборювали право за незалежність.
08:32:32 01.10.2024
Завтра, 1 жовтня 2024 року, у День захисників і захисниць України, о 9.00 год. по всій країні відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання в пам'ять про всіх загиблих Воїнів.
Цей захід присвячений вшануванню Героїв, які віддали життя у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність нашої Батьківщини!
Схилимо голови на спомин про них.
Хвилина мовчання. Хвилина шани. Вічна пам’ять усім, хто навіки в строю...
З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.
13:00:41 30.09.2024