08:21:08 07.06.2024
Корисна інформація для громадян
Цей день відзначається 7 червня і закликає людей проявляти прості вчинки доброти щодо оточуючих. Всесвітній день турботи нагадує нам усім про важливість виявляти любов і підтримку тим, хто її потребує.
Метою Всесвітнього дня турботи є не лише поширення доброти в наших громадах, а й надихнути людей зробити турботу частиною свого повсякденного життя. Поширюючи емпатію та співчуття до інших, ми можемо створити більш інклюзивний та доброзичливий світ для кожного. Це може бути через маленький жест чи через більший вчинок доброти. Всесвітній день турботи нагадує нам усім, що ми маємо силу зробити позитивні зміни в житті людей навколо нас.
В Україні турботи сьогодні потребують усі: починаючи від беззахисних тваринок у притулках, дітей та переселенців до наймужніших воїнів на фронті та втомлених волонтерів. Українці, попри втому та виснаження від війни, продовжуть піклуватися про наших захисників, про ветеранів, переселенців, поранених та постраждалих, наляканих діток у бомбосховищах. Волонтери щоденно організовують турботу про наших воїнів: збирають і передають усе, чого потребують наші воїни. Населення активно підтримує такий рух, бо це наближає перемогу. Сьогодні українці – це велика родина. Вже, мабуть, кожен з нас може розказати про чужу людину, що стала ріднішою за рідних. Доброта та щирість нас об’єднують та ведуть до перемоги.
З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.
Безбар’єрність для всіх: послуги служби зайнятості учасникам бойових дій
Про те, як служба зайнятості допомагає захисникам і членам їх родин, йдеться на семінарах для військовослужбовців та учасників бойових дій. Черговий такий захід відбувся в Ніжинській центральній міській лікарні ім. Галицького, щоб поінформувати військових, які нині там на реабілітації і не можуть прийти до центру зайнятості.10:28:32 06.06.2024
5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища
Він був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 15 грудня 1972 року, з того часу його щороку відзначають в усьому світі. Вибір цієї дати обґрунтовано тим, що саме в цей день у Стокгольмі (Швеція) почала роботу Конференція ООН з проблем навколишнього середовища. Традиційно Україна відзначає цей день з більш ніж 100 країнами світу. Охорона навколишнього природного середовища – це форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів в ім’я сучасних і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми знаходяться у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни. Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті, і забруднюючи природу, ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться від поїздки на транспорті, хтось посадить дерево, але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів. Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас! З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.08:01:17 05.06.2024
Ось вже десять років росія вбиває українців. Біль за кожним втраченим життям не втамують жодні слова втіхи. Втрачати співгромадян — важко. Але найстрашніше те, що держава-терорист, росія, забирає життя у тих, хто навіть не встиг його сповна почати — у дітей.
Ворожі ракети й снаряди, свідомо націлені проти мирного населення, відбирають у нас майбутнє. Сотні маленьких українців мали змінити цей світ.
Їх передчасно обірвані життя — наш вічний біль.
Їх непрожиті долі — вічна мука їх рідних та близьких.
Ми маємо памʼятати кожного і кожну з 548 маленьких жертв агресії рф. Але найстрашніше те, що ця цифра, ймовірно, не остаточна — досі немає даних з усіх тимчасово окупованих ворогом територій. Перспектива дізнатись правду — лякає.
Ми вічно памʼятатимемо усіх, а особливо — маленьких українців, життя яких передчасно обірвала росія.
Маємо зробити усе, аби зупинити ворога, вигнати його геть з нашої землі й гідно вшанувати памʼять кожного і кожної, чиє життя, на жаль, уже не повернути.
Вічна памʼять дітям, загиблим внаслідок збройної агресії рф проти України.
Зі скорботою - сільський голова Марина ВІРКО.
08:04:07 04.06.2024
У 1987 році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну
Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - домогтися, щоб у XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. Та вже триває другий десяток XXI століття, а проблема не зникає. Причиною появи боротьби з тютюнокурінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти. Натепер, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей. Очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік. Україна – серед перших за кількістю випалених цигарок на людину. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали палити. Це є проблемою для всіх нас і ми повинні нею займатися, тому що знаємо, що збільшення числа тих, хто кинув палити, є ключовим елементом зниження прогнозованого тягаря викликаних тютюном смертей протягом найближчого двадцятиріччя. Кинути палити — одне із кращих рішень у житті кожного палія. Вже з першого дня відмови від цигарок організм починає відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з палінням, зменшуються. Через тиждень без цигарок у колишнього палія покращується відчуття смаку та запаху, через три місяці збільшується обсяг роботи легень на 30%, через п’ять років знижується ризик інсульту до рівня непалія. Чим раніше палій прийме рішення кинути палити, тим краще! Будьте здорові та бережіть себе і людей, які поруч з вами! З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.08:43:37 31.05.2024
Зміни, які набрали чинності з 4 травня поточного року, спрямовані на розширення доступу до фінансування та спрощення процедури отримання коштів. Про це повідомляють у обласному центрі зайнятості.
16:00:01 30.05.2024
Завдяки коштам місцевого бюджету Ніжинської міської ради придбано сучасну цифрову мамографічну систему GIOTTO IMAGE 3DL для діагностики та скринінгового обстеження.
11:00:23 30.05.2024
30 травня - Всесвітній день боротьби проти астми і алергії
За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я щорічно, 30 травня, відзначається Всесвітній день боротьби проти астми і алергії. За даними статистики на алергічні захворювання страждає понад 40% світового населення, а до 2025 року ця позначка зросте до 50%. Так, на сьогодні кожен третій житель планети хворий на алергічний риніт і майже кожен десятий – на бронхіальну астму. Дані невтішні, тому в цей день хотілося б привернути увагу до цих важливих проблем з метою їх профілактики, ранньої діагностики та лікування. Слово «алергія» у багатьох людей викликає асоціацію з нежиттю, чханням, свербінням у носі, а слово «астма» – з важким диханням. Так воно і є, оскільки бронхіальна астма та алергія тісно взаємопов’язані між собою. Часто бронхіальна астма є наслідком алергічного захворювання. Алергія – це реакція імунної системи організму на алерген, що призводить до різноманітних порушень в організмі: запалення, спазму бронхів, некрозу, шоку та інших змін. Щодо бронхіальної астми, то вона є гетерогенним захворюванням, яке зазвичай характеризується хронічним запаленням дихальних шляхів. Визначається за наявністю наступних симптомів: свистячого дихання, задишки, відчуття стискання в грудній клітці та кашлю. У значної кількості таких хворих є алергія на ті чи інші речовини, що може стати причиною розвитку захворювання. Пам’ятайте, що стреси також сприяють ослабленню імунної системи, а це означає ризик прояву алергічної реакції. Бережіть себе і доброго вам здоров’я! З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.09:03:37 30.05.2024
25 травня - День Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
Сьогодні в Україні вітають з професійним святом Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації. Держспецзв'язку - один із основних суб'єктів кібербезпеки України, відповідальний за кіберзахист державних інформаційних ресурсів та об'єктів критичної інформаційної інфраструктури, за координацію діяльності суб'єктів забезпечення кібербезпеки щодо кіберзахисту. Повномасштабне російське вторгнення у 2022 році супроводжується постійною агресією ворога на кіберфронті. Від початку 2022 року кількість кібератак на українські інформаційні системи зросла приблизно втричі порівняно з відповідним періодом минулого року. Основне джерело кібератак - російські хакерські угрупування, більшість з яких фінансується урядом рф. Основною мішенню кібератак стала критична інфраструктура України. Спеціалісти служби щодня виконують вкрай важливі завдання з забезпечення кіберзахисту країни, недопущення витоку інформації та забезпечення сталого спеціального зв'язку. З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.08:09:37 25.05.2024
Право на бізнес: від ідеї до прибутку
Як служба зайнятості допомагає бажаючим відкрити власну праву, а діючим підприємцям та керівникам підприємств розвивати свій бізнес, розповіла директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник під час чергового тренінгу програми «Право на бізнес: від ідеї до прибутку».15:54:08 24.05.2024