Податкові новини

На Чернігівщині половину надходжень територіальних громад забезпечив малий та середній бізнес

У І кварталі 2020 року до бюджетів усіх рівнів суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу Чернігівської області сплачено більше 1,45 млрд грн податків і зборів, що становить 52,5 відс. загальної суми надходжень.

11:41:56 21.04.2020

Майже півтора мільярда гривень податків отримали місцеві бюджети Чернігівщини у І кварталі 2020 року

У Головному управлінні ДПС в Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області у січні-березні 2020 року надійшло близько 1,5 млрд грн від сплати податків і зборів.

10:10:15 15.04.2020

Об’єкти нежитлової нерухомості не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно в період з 1 березня по 31 березня 2020 року

Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Кодексу в період з 01 березня по 31 березня 2020 року.

15:03:22 14.04.2020

Особливості справляння акцизного податку у період карантину

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомляють, що тимчасово, до 31 травня 2020 року, акцизний податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із спирту етилового, який використовується для виробництва дезінфекційних засобів.

13:57:05 13.04.2020

Громадяни, які передають кошти для боротьби з коронавірусом, матимуть право на податкову знижку

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області інформують, що за результатами 2020 року, при реалізації права на податкову знижку відповідно до положень статті 166 Кодексу, сума коштів або вартість лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційних засобів і антисептиків, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, медичних виробів для скринінгу хворих, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги, медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень; медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо, засобів особистої гігієни, продуктів харчування та/або товарів за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) громадським об’єднанням та/або благодійним організаціям та/або центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та/або іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, та/або особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, та/або закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій протягом карантину, що запроваджений Кабінетом Міністрів України у порядку, встановленому законом, на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), включається до податкової знижки у повному обсязі без урахування обмежень, визначених підпунктом 166.3.2 пункту 166.3 статті 166 Кодексу.

16:44:30 10.04.2020

До уваги підприємців–спрощенців: як правильно подати до контролюючого органу заяву про відпустку або повідомити про втрату працездатності

Окремого терміну подання до контролюючого органу заяви щодо періоду щорічної відпустки та форми даної заяви нормами Податкового кодексу України не передбачено.

14:36:23 09.04.2020

Збільшено граничний обсяг доходу, що дає право застосовувати спрощену систему оподаткування

Законом України від 30 березня 2020 року № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» внесено зміни для спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

12:20:24 09.04.2020

До уваги платників податку на майно

Законом України від 30.03.2020 № 540-IX  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» було внесено зміни до Підрозділу 10. «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України в частині податку на майно.

16:01:47 08.04.2020

ДПС: надання кваліфікованих електронних довірчих послуг здійснюється за попереднім записом

Для забезпечення надання кваліфікованих електронних довірчих послуг (ЕДП) на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусу COVID-19 на території України та дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»,Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг Інформаційно-довідковий департамент ДПС забезпечує платників електронними ключами для онлайн доступу до електронних сервісів.

15:59:34 08.04.2020