Плисківська сільська рада
Ніжинський район, Чернігівська область

Новини

Дата: від до Скинути

Сьогодні - Міжнародний день краси

Сьогодні - Міжнародний день краси

Краса — це певні особливості об’єктів або живих істот, які роблять їх приємними для сприйняття. Ми бачимо красу всюди : в людях, у квітах, в сході сонця, у витворах мистецтва. Краса є головним предметом естетики — одного з важливих розділів філософії, а ще вона входить до трьох фундаментальних людських цінностей разом з добром та істиною. Над людською красою працюють косметологи, стилісти, перукарі та інші спеціалісти. Щороку, 9 вересня всі вони відзначають своє професійне свято, адже цей день є Міжнародним днем краси. Подія не лише підкреслює важливу роль beauty-індустрії в сучасному світі, а й присвячена красі у всіх її проявах — від зовнішніх до внутрішніх. З повагою та шаною, сільській голова Марина ВІРКО.

08:30 09.09.2023

З 2000 року Всесвітній день надання першої медичної допомоги проводиться щорічно в другу суботу вересня

З 2000 року Всесвітній день надання першої медичної допомоги проводиться щорічно в другу суботу вересня

У 2023 році Всесвітній день надання першої медичної допомоги припадає на 9 вересня. Ініціатором його проведення виступають національні організації - члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень. Ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги виникають, як правило, несподівано. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей зі спеціальною медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти дорога кожна секунда. З повагою та шаною,  сільській голова Марина ВІРКО.

08:27 09.09.2023

Професійне свято працівників кінематографії - День українського кіно, встановлене Указом Президента від 12.01.1996 № 52/96 і відзначається щорічно у другу суботу вересня

Професійне свято працівників кінематографії - День українського кіно, встановлене Указом Президента від 12.01.1996 № 52/96 і відзначається щорічно у другу суботу вересня

Перша українська кінозйомка відбулася у вересні 1896 року в Харкові, де фотограф Альфред Федецький зняв кілька хронікальних сюжетів. А вже в грудні Федецький влаштував перший український кіносеанс у Харківському оперному театрі. Українські режисери впродовж минулого століття створили власну яскраву кіношколу, яка гідно збагатила світове кіно. У пам’яті назавжди залишаться імена Олександра Довженка, Івана Кавалерідзе, Марка Донського, Сергія Параджанова, Леоніда Бикова, Леоніда Осики, Івана Миколайчука і багатьох їх талановитих творчих послідовників. Протягом останніх років в український кінематограф прийшло нове покоління кіномитців. У 2003 році був прийнятий Закон України «Про загальнодержавну програму розвитку кіноіндустрії», завданням якого є створення належних умов для розвитку кінематографії України, відновлення ролі і впливу національного кінематографу у культурній, соціальній і духовній сферах життя українського народу, відновлення кінематографії, як конкурентоспроможної галузі, вдосконалення механізмів позабюджетного фінансування та залучення в кінематографію України інвестицій. З повагою та шаною, сільській голова Марина ВІРКО.

07:29 09.09.2023

8 вересня - Міжнародний день грамотності

8 вересня - Міжнародний день грамотності

Відзначається з 1966 року в системі Організації Об'єднаних Націй. У цей день проводяться конференції та злети вчителів, найвидатніших педагогів нагороджують. Свято було запроваджене й святкується не тільки на честь тих, хто дав людству писемність, але й всіх, хто навчає дітей і молодь та розповсюджує грамотність. Щорічно 8 вересня в ході офіційної церемонії з нагоди Міжнародного дня грамотності присуджуються Міжнародні премії ЮНЕСКО в області грамотності: премія ЮНЕСКО імені Короля Сечжона за поширення грамотності та Премія ЮНЕСКО імені Конфуція за поширення грамотності. Мета Міжнародного дня грамотності — відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Він підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти, як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті. На сьогодні майже чотири мільярди жителів нашої планети вміють читати й писати. Освічених людей із кожним роком стає все більше й більше, але боротьба з неуцтвом залишається надзвичайно складною та масштабною проблемою. В Україні рівень грамотності високий — за даними ООН він становить 99,8%. З повагою та шаною, сільській голова Марина ВІРКО.  

08:43 08.09.2023

8 вересня - Міжнародний день солідарності журналістів

8 вересня - Міжнародний день солідарності журналістів

Цей день відзначається з 1958 року за рішенням ІV конгресу найстарішого та найавторитетнішого журналістського об’єднання у світі – Міжнародної організації журналістів (МОЖ). Саме в цей день у далекому 1943 році був страчений нацистами у берлінській в’язниці чехословацький журналіст Юліус Фучик. За традицією, у всьому світі 8 вересня журналісти – представники так званої четвертої влади, на з’їздах, конференціях та зборах діляться своїм професійним досвідом один з одним та нагороджують найдостойніших у цій небезпечній творчій професії. Обличчя журналістики змінилось за ці декілька десятків років з дня заснування професійного свята завдяки соціальним медіа. ЗМІ отримали надзвичайну оперативність у спілкуванні з величезною аудиторією світу. Глобальні виклики, що постали перед людством, наприклад, тероризм, гібридні війни, пандемія тощо, вимагають від сучасних журналістів нових професійних навичок, пов’язаних з використанням сучасних мультимедійних технологій та обізнаності у багатьох соціологічних науках. Професійному журналісту доводиться захищати суспільство від шкідливих ідей, фейків та відвертої ворожої пропаганди. З повагою та шаною, сільській голова Марина ВІРКО.

08:42 08.09.2023

Обстеження об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту Плисківської сільської ради

Обстеження об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту Плисківської сільської ради

07 вересня 2023 року комісія з обстеження об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту Плисківської сільської ради провела щоквартальну перевірку укриттів фонду захисних споруд цивільного захисту на території Плисківської територіальної громади згідно графіку. Результати обстежень оформлені актами оцінки стану готовності захисних споруд цивільного захисту. З повагою та шаною, сільський голова Марина ВІРКО.

16:36 07.09.2023

Нарада керівників закладів освіти Плисківської сільської ради

Нарада керівників закладів освіти Плисківської сільської ради

06 вересня 2023 року начальник відділу освіти, молоді та спорту Плисківської сільської ради Алла КРИВЕЦЬ провела нараду керівників закладів освіти Плисківської сільської ради за участі Марини ВІРКО сільського голови Плисківської ТГ, Ірини ВЕРНИГОР першого заступника сільського голови, Ярослава ЛЕМЕШКО головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Плисківської сільської ради. У ході наради були розглянуті наступні питання: -про актуальні питання закінчення 2022-2023 навчального року та готовність закладів освіти до нового навчального року; -про структуру 2023-2024 навчального року; - про підготовку до опалювального періоду в закладах освіти. Нарада пройшла в конструктивному діалозі, прийняті відповідні рішення.

16:48 06.09.2023

5 вересня, в усьому світі, відзначають Міжнародний день благодійності

5 вересня, в усьому світі, відзначають Міжнародний день благодійності

 Його встановили резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 2013 року. Таким чином, ООН наголошує на важливості благодійництва та волонтерської діяльності, а, також, привертає увагу до проблем людей, пов’язаних із гуманітарними кризами. Міжнародний день благодійництва збігається із Днем пам’яті Терези Калькутської (встановлений Римо-католицькою церквою 19 жовтня 2003 року) – місіонерки Римо-католицької церкви, відомої своїм подвижництвом у справах доброчинності, однієї із засновниць (1950) і настоятельок Ордену милосердя, лауреатки Нобелівської премії миру 1979 року «за допомогу стражденному людству». Благодійність єднає людей та сприяє створенню сталого суспільства. В Україні сфера благодійності регулюється законом «Про благодійну діяльність та благодійні організації» Благодійники доповнюють діяльність державних структур у сфері охорони здоров’я, освіти, сприяють розвитку культури і науки. З повагою та шаною, сільський голова Марина ВІРКО.

08:51 05.09.2023

ВІДБУЛАСЯ ЩОТИЖНЕВА ОПЕРАТИВНА НАРАДА

ВІДБУЛАСЯ ЩОТИЖНЕВА ОПЕРАТИВНА НАРАДА

Сьогодні, 04 вересня 2023 року, сільський голова Марина ВІРКО провела щотижневу оперативну нараду за участі першого заступника сільського голови Ірини ВЕРНИГОР, секретаря сільської ради Людмили ІЛЛЯШЕНКО, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Людмили ЛЕБЕДЬ, старост старостинських округів, керівників структурних підрозділів Плисківської сільської ради. Під час наради присутні обговорили актуальні питання, поточний стан справ за основними напрямками роботи та окреслили планові завдання на тиждень, в тому числі щодо: - планового об'їзду сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах; - безкоштовного харчування дітей, які мають статус "дитина війни" в закладах освіти; - підготовки захисних споруд цивільного захисту до щоквартальної перевірки; - проведення виплат військовослужбовцям ЗСУ до Дня захисників і захисниць України; -здійснення комплексу заходів, спрямованих на поліпшення стану довкілля в громаді; - та інше. По завершенню наради Марина ВІРКО подякувала всім присутнім за плідну роботу, надала відповідні доручення відповідальним особам за різними напрямками роботи. Разом ми сильні і єдині! Перемога буде за Україною! Слава Україні! Слава Героям! Слава ЗСУ!

16:30 04.09.2023

4 вересня 1991 року у Верховній Раді України після триразового голосування та заяви президента Леоніда Кравчука, що він подасть у відставку, над будинком парламенту урочисто підняли синьо-жовтий національний прапор України

4 вересня 1991 року у Верховній Раді України після триразового голосування та заяви президента Леоніда Кравчука, що він подасть у відставку, над будинком парламенту урочисто підняли синьо-жовтий національний прапор України

18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України своєю Постановою «Про прапор України» надала статус офіційного синьо-жовтому прапору. Державний Прапор України - це також символ нашої свободи. Вперше український синьо-жовтий прапор було піднято у Львові над ратушею вранці 25 червня 1848 року. Хоча прапор висів недовго — лише декілька днів, але цей день увійшов в нашу історію як свідчення того, як важко було бути українцем на своїй рідній землі під чужоземним управлінням. Український державний прапор на морі вперше було піднято 12 лютого 1992 року в іспанському порту Валенсія. За наказом капітана теплохода «Кременчук», боцман із двох сигнальних прапорів зшив жовто-блакитний, який і було урочисто піднято над судном. Відразу після підняття прапора, капітан В’ячеслав Кисловський повідомив про це своєму керівництву, а, також, відправив телеграму до Верховної Ради та Президентові. На судні зафарбували червону смугу на димовій трубі й зірвали радянський герб. Перший порт, у який зайшло судно, був Сінгапур. Тамстояло багато суден під радянським прапором. Екіпаж «Кременчука» переповнювала гордість, бо над їхнім судном майорів жовто-блакитний стяг. Прапор України побував і в космосі. 19 листопада 1997 року на борту шатла «Колумбія» український космонавт Леонід Каденюк розгорнув прапор на висоті 279 км над Землею. Після подій 2013-2014 років синьо-жовтий прапор став символом боротьби українського народу з агресивним Кремлем за свою свободу та незалежність. З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.

08:08 04.09.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора