14:33 10.12.2021
Новини
Конференція відбувається в очно-дистанційній формі у форматі дискусійних панелей за напрямками:
- Сучасна освіта на рівні вимог до підвищення кваліфікації управлінських кадрів у публічному управлінні України – виклики та завдання сьогодення;
- Україна – країна територіальних громад: перший рік діяльності органів місцевого самоврядування за умов, що змінилися.
Серед спікерів конференції – Людмила РИКОВА, Юрій ЖУК, Сергій ГАКМАН, Дмитро ДИБЧЕНКО, Роман ШЕВЧУК, Володимир КУПРІЙ, Войцех СТАНІШЕВСКІ. Участь у дискусійних панелях беруть представники Верховної Ради України, Міністерства розвитку громад та територій України, Асоціації міст України, Національного агентства України з питань державної служби, наукових, освітніх установ, громадські діячі Білорусі, Польщі.
Вітання Марини ВІРКО сільського голови Плисківської ТГ з нагоди Всесвітнього дня футболу
10 грудня відзначається Всесвітній день футболу. Від імені виконавчого комітету, депутатського корпусу ПЛИСКІВСЬКОЇ сільської ради і від мене особисто прийміть найщиріші вітання дорогі наші футболісти, тренери з футболу, вихованці футболу, любителі футболу. Також вітаю вболівальників, які підтримують своїх героїв. У Всесвітній день футболу бажаю великого успіху і везіння, спортивної сили і витримки, вдалих футбольних і життєвих матчів. Нехай завжди вдається забивати красиві голи в ворота суперників, нехай завжди виходить все, до чого є прагнення, нехай життя буде цікавим, щасливим і захоплюючим. З найщирішими вітаннями і побажаннями, Марина ВІРКО сільський голова Плисківської ТГ.08:38 10.12.2021
Під час X Міжнародної конференції "Розумовські зустрічі", які сьогодні розпочалися в Чернігові, дано старт спільному проекту, в якому братимуть участь Плисківська і Батуринська громади та Гміна Бжостек - «Спільна спадщина», який проходитиме для учнів наших шкіл на знання спільної історії, історичного періоду від Люблінської унії до Гетьманування Івана Мазепи.
Плисківська сільська рада,
Батуринська міська рада ,
Gmina Brzostku
15:28 09.12.2021
Якою стала Україна за 30 років незалежності; здобутки та виклики для територіальних громад після завершення об’єднавчих процесів у 2020 р.; кращі практики з українського та зарубіжного досвіду розвитку територій; зміни в системі підвищення кваліфікації управлінських кадрів, – такою буде тематика обговорень в рамках міжнародної науково-практичної конференції «X Розумовські зустрічі», яка проходить в Чернігові 9 – 10 грудня 2021 року.
Конференція відбувається в очно-дистанційній формі у форматі дискусійних панелей за напрямками:
- Україна за тридцять років незалежності: що далі;
- Європейська освіта в Україні – історичний досвід;
- Сучасна освіта на рівні вимог до підвищення кваліфікації управлінських кадрів у публічному управлінні України – виклики та завдання сьогодення;
- Україна – країна територіальних громад: перший рік діяльності органів місцевого самоврядування за умов, що змінилися.
Серед спікерів конференції – Андрій Ілларіонов, Пьотр Кульпа, Віктор Мироненко, Владислав Верстюк, Юрій Ганущак, Олексій Гарань, Ігор Коліушко, Сергій Лукін, Олександр Копиленко, Олександр Слобожан, Анатолій Ткачук, Євген Луняк, Володимир Купрій, Сергій Леп`явко, Валерій Пристайко.
Також участь у дискусійних панелях беруть представники Верховної Ради України, Міністерства розвитку громад та територій України, Асоціації міст України, Національного агентства України з питань державної служби, наукових, освітніх установ, громадські діячі Білорусі, Польщі та майже всіх областей України.
9 грудня відбудеться презентація історико-краєзнавчих видань Богдана Волошинського “Доля коломийського адвоката” та “У борні за чужі ідеали”, а також українсько-польської ініціативи партнерських гмін і громад «Спільна спадщина».
Зустрічі організовані Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації спільно з Інститутом законодавства Верховної ради України, Національним агентством України з питань державної служби, Сіверським інститутом регіональних досліджень, за підтримки Фонду Ганса Зайделя, сприяння Чернігівської облдержадміністрації та Чернігівської обласної ради.
10:33 09.12.2021
Щорічно 9 грудня у світі відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією
Його встановлено резолюцією A/58/4 Генеральної Асамблеї ООН від 31 жовтня 2003 року. У цей день в 2003 році на політичній конференції високого рівня у мексиканському місті Мерида була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції. Вона набула чинності, як міжнародний правовий документ, 14 грудня 2005 року. 18 жовтня 2006 року Україна ратифікувала цю угоду. Документ зобов’язує держави-члени проводити заходи щодо попередження корупції, покарання винних та механізми міжнародного співробітництва у боротьбі з нею. На сьогодні учасниками угоди є 180 держав. Цього дня у багатьох країнах світу зазвичай проходять конференції, семінари та інші заходи.08:26 09.12.2021
Його встановлено відповідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/69/323 у вересні 2005 року. Дата обрана невипадково, оскільки саме цього дня 1948 року була прийнята Конвенція про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.
У статті 2 Конвенції про запобігання злочинам геноциду і покарання за нього геноцид тлумачиться як "наступні дії, вчинені з наміром знищити, повністю або частково, яку-небудь національну, етнічну, расову чи релігійну групу..." А у статті 1 Конвенції підтверджується, що геноцид, незалежно від того, відбувається він у мирний або воєнний час, є злочином, який порушує норми міжнародного права і проти якого учасники Конвенції зобов’язуються «вживати заходів попередження і карати за його вчинення» Головна відповідальність щодо запобігання і припинення геноциду покладається на державу, в якій цей злочин вчиняється.
Приймаючи цю резолюцію без голосування, всі 193 держави-члени тим самим підтверджують, що кожна окрема держава є відповідальною за захист свого населення від геноциду, що така відповідальність передбачає запобігання цьому злочину, зокрема й підбурювання до нього.
У 1980 – 1990 роках геноцид учинявся під час т. зв. «етнічних воєн» та «етнічних чисток» в Африці, Азії й Європі. Стосовно української людності політика геноциду й етноциду активно здійснювалася у ХХ ст. Ознаки геноциду мають дії урядів різних країн стосовно кримських татар, українських німців, українських поляків, українських циган, українських греків, українських болгар, іудеїв, що проживали на території України.
Наймасовішим та найжорстокішим злочином геноциду проти українського народу стало вбивство голодом у 1932 – 1933 роках мільйонів українських селян, які становили основу нації та були носіями української ідентичності.
Передумовою для вчинення злочинів геноциду є прояви ксенофобії та нетерпимості щодо етнічних, релігійних та інших груп суспільства, внаслідок чого вони піддаються системній дискримінації, переслідуванню та вчиненню стосовно них жахливих актів насильства.
Геноцид, незалежно від того, відбувається він у мирний або воєнний час, є злочином, який порушує норми міжнародного права. Головна відповідальність за попередження і припинення геноциду покладається на державу, в якій цей злочин вчиняється.
Міжнародна спільнота має об'єднатися задля припинення свавілля тих, хто фізично винищує цілі народи.
І найважливішим запобіжником повторення подібних трагедій у майбутньому, безперечно, є наша пам’ять…
08:23 09.12.2021
Щороку 3 грудня світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Ця дата привертає увагу до важливості безбар’єрності. Усе про державні послуги для людей з інвалідністю, допомогу від держави та шляхи отримання знає Гід з державних послуг.
Підготували добірку послуг для людей з інвалідністю.
08:23 08.12.2021
8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом
Про це йдеться у розпорядженні голови ОДА № 1080 від 7 грудня 2021 року. Сьогоднішня автотроща забрала життя 13 людей. Ще 7 у тяжкому стані перебувають з травмами у лікарнях Чернігова. Трагедія сталася уранці, коли маршрутка з пасажирами, яка рухалася з Борзни до Чернігова, зіткнулася з фурою поблизу с. Брусилів Киселівської громади. У пам’ять про загиблих на території області будуть приспущені державні прапори на будівлях органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій. Усім установам і організаціям незалежно від форми власності рекомендовано цього дня скасувати розважальні заходи.18:21 07.12.2021
У сучасному суспільстві, в умовах впровадження реальних реформ, саме місцеве самоврядування покликане створювати умови для реалізації громадських і приватних інтересів, налагоджувати зв’язки між громадою та владою.
Особливі слова подяки висловлюємо ветеранам ОМС, які зробили особистий вклад в його становлення та розвиток. Нехай усі життєві негаразди обходять вас стороною, а віра у щасливе майбутнє рідного Плисківського краю додають усім нам сили та наснаги.
З глибокою повагою і шаною, Марина ВІРКО Плисківський сільський голова, депутатський корпус, виконавчий комітет, колектив Плисківської сільської ради.
16:41 07.12.2021
Щирі співчуття рідним та близьким загиблих у дорожньо-транспортній пригоді
Плисківська сільська рада, виконавчий комітет та депутатський корпус сільської ради висловлюють щирі співчуття рідним та близьким загиблих у дорожньо-транспортній пригоді, яка трапилася 7 грудня на трасі «Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч» поблизу Чернігова. Поділяємо Ваше горе, сумуємо разом з Вами. Світла пам'ять загиблим12:44 07.12.2021