Плисківська сільська рада
Ніжинський район, Чернігівська область

Корисна інформація для громадян

16 листопада - Міжнародний день толерантності

Був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада. 16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість. У цей Міжнародний день толерантності давайте підтвердимо ідею про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і будемо прагнути і з розумінням ставитись до інакшості оточуючих. Це - невід’ємна складова сучасного життя та умова органічного співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен із нас унікальний. У цей день як ніколи актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття. З повагою та шаною, сільський голова Марина ВІРКО.

08:20:20 16.11.2023

Щорічно в третій четвер листопада відзначається Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day), встановлений Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) в 1977 році

 До цієї корисної ініціативи приєдналися країни світу. Цей День покликаний звернути увагу суспільства на величезну шкоду нікотинової залежності на здоров’я людини, залучити лікарів до боротьби з палінням та проводити профілактичні , просвітницькі заходи. Збагатити свідомість кожного думкою і твердим переконанням про те, що куріння — соціальне лихо, вдається не завжди. Через нерозуміння, сліпе наслідування моди, дорослих, ровесників підліток починає курити. Спочатку робить одну затяжку, викурює одну сигарету, а потім тягнеться до лиховісної пачки знову і знову. І так куріння стає звичкою. Кожна людина має свободу вибору. Кожен сам вирішує, курити чи не курити, зміцнювати своє здоров’я фізичними вправами чи рости хирлявим слабаком. Кожен оцінює ступінь ризику по-своєму, але відповідальність за наше здоров’я лежить на нас самих і залежить від тих рішень, які ми приймаємо стосовно свого життя. Боротьба з тютюнопалінням є дійсно важливою в сучасних реаліях, особливо коли мова йде про порятунок людських життів. Завдяки обізнаності населення про шкоду паління для здоров'я і доступні методи позбавлення від цієї шкідливої звички, багато громадян прагнуть позбутися згубної нікотинової залежності. З повагою та шаною,  сільський голова Марина ВІРКО.                        

08:18:39 16.11.2023

Взяти на роботу переселенця економічно вигідно

Держава гарантує компенсаційні виплати за працевлаштування внутрішніх переселенців і таким чином стимулює роботодаців брати на роботу громадян, які через війну вимушені були шукати прихисток в більш безпечних регіонах.

13:07:53 15.11.2023

14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом

 Поширеність діабету в Україні збільшилася за останніх 10 років на половину. Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в Україні є наслідком захворювання на діабет. Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Інсулін – це гормон, який регулює рівень цукру (глюкози) у крові. У результаті неконтрольованого діабету виникає гіперглікемія (підвищення рівня глюкози в сироватці крові), що призводить до ураження багатьох систем організму, особливо нервів та кровоносних судин. Основні симптоми діабету: -надмірне сечовиділення, -спрага, -постійне відчуття голоду, -втрата ваги, -відчуття втоми, -погіршення зору. Для попередження розвитку ускладнень цукрового діабету необхідно постійне лікування і ретельний контроль рівня цукру в крові! Хворі на цукровий діабет обов’язково повинні перебувати на обліку у лікаря-ендокринолога! Самоконтроль і точне виконання рекомендацій лікаря дозволяють уникнути або значно уповільнити розвиток ускладнень захворювання. З повагою та шаною, сільський голова Марина ВІРКО.

08:32:12 14.11.2023

«Армія відновлення»…

Це урядовий проєкт, в рамках якого пропонується механізм залучення незайнятих трудовою діяльністю громадян, у тому числі й зареєстрованих безробітних, до суспільно корисних робіт у період воєнного стану. Що це за роботи та як вони організовуються на Чернігівщині? Про це наша розмова з директоркою обласного центру зайнятості Людмилою Ключник.

12:59:04 10.11.2023

9 листопада - Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму

У ніч з 9 на 10 листопада 1938 року почався масовий єврейський погром у Німеччині, що отримав назву «Кришталевої Ночі», або «Ночі розбитих вітрин». «Кришталева ніч» або «ніч розбитих вітрин» в 1938 році поклала початок Холокосту - масовому насильству стосовно єврейського народу, яке призвело до загибелі близько 6 000 000 євреїв. Україна зараз бачить масові прояви російського неофашизму щодо українського народу. Вбивства, тортури, катування, розстріли від дітей до літніх людей – все це лишають за собою російські фашисти. Російське «Ніколи знову!» переросло в «Можем повторить», і історія знову повторюється. Тому, ми маємо розповідати про злочини нацизму, щоб всі винні були покарані. Потрібно давати гідну відсіч у відповідь тим, хто пропонує обмежити права однієї групи людей тільки тому, що вони не такі, як ми. З повагою та шаною, сільський голова Марина ВІРКО.

07:59:59 09.11.2023

Про проведення дослідження

       З метою дослідження стану реалізації молодіжної політики, вивчення молодіжних проблем, потреб і пріоритетів та участі молоді в процесах прийняття рішень на місцевому рівні Чернігівський обласний молодіжний центр спільно з громадською організацією “Сфера молоді” проводить опитування думки молоді.

09:08:46 08.11.2023

Український ветеранський фонд розпочав новий конкурс спільно з Громадською організацією «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання»

Громадські інституції, які працюють на підтримку ветеранів та членів їх сімей, зможуть отримати від 800 тис. грн до 2,5 млн грн фінансової підтримки у межах нового конкурсу "Варто: Єднання". Старт прийому заявок – 1 листопада 2023 року Останній день прийому заявок – 16 листопада 2023 року (до 23:59 за київським часом). Сума фінансування проєктів: Мінімальна запитувана сума на проєкт – 800 000 грн Максимальна запитувана сума на проєкт – 2 500 000 грн Претендувати на отримання фінансової підтримки у рамках даного конкурсного відбору проєктів можуть: громадські об’єднання із статусом юридичної особи (громадські організації або громадські спілки), які зареєстровані відповідно до вимог законодавства не пізніше ніж за один рік до подання заяви на участь у конкурсному відборі та мають статус неприбуткової організації, до статутної діяльності яких належать питання щодо захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів ветеранів та членів їх сімей. Мета програми «ВАРТО: ЄДНАННЯ»: реінтеграція та підтримка ветеранів та їхніх родин через послуги громадських об’єднань, які своєю чергою посилять свої спроможності та якість послуг у сфері захисту прав і свобод, задоволення суспільних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів ветеранів та членів їх сімей. У рамках вищезазначеного конкурсного відбору можуть брати участь проєкти, які відповідають наступним пріоритетам: 1. Надання менторської підтримки та консультування ветеранського підприємництва від старту до розвитку; 2. Соціальний супровід ветеранів, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України; 3. Соціальний супровід дітей ветеранів та дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, дітей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України; 4. Реінтеграція ветеранів та членів їх сімей до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я. Увага! Проєкт, що претендує на участь у конкурсі, має обов’язково відповідати мінімум одному із зазначених пріоритетів З більш детальною інформацією щодо порядку проведення та умов участі у конкурсному відборі проєктів заявники можуть ознайомитись на сайті Українського ветеранського фонду за посиланням: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-unity/ Подати заявку на участь в програмі ви можете за посилання: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-unity/ Запитання та уточнення надсилайте на електронну пошту: uvfprojects@veteranfund.mva.gov.ua У темі листа обов'язково вказуйте: “Варто: Єднання”. Або звертайтесь за номером телефону: +380 (98) 009 48 72.

16:00:31 07.11.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора