Плисківська сільська рада
Ніжинський район, Чернігівська область

Ветеранська політика

Ветеранська політика - це пріоритетний і самостійний напрямок державної політики. Держава гарантує низку соціальних послуг для військовослужбовців і ветеранів. Ними захисники та члени їхніх сімей можуть скористатися на будь-якому етапі проходження служби.

Ветерани та ветеранки після демобілізації повертаються в громаду, а їхні родини та сім’ї загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України  постійно знаходяться в громаді. Ніхто з ветеранської спільноти не має залишитися наодинці з труднощами, хоч би якими вони були. Одним із першочергових завдань органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування є комплексна підтримка військовослужбовців у період запровадження воєнного стану в Україні, ветеранів війни, сімей загиблих (померлих, зниклих безвісти за особливих обставин) Захисників і Захисниць України.

Для реалізації ветеранської політики здійснюється ряд заходів спрямованих  на супровід та взаємодію з ветеранами війни та членами їхніх родин, членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти ветеранів війни, Захисників і Захисниць України. Це сприятиме підтримці належного соціального, морально-психологічного стану ветеранів, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, забезпеченні потреб у соціальному обслуговуванні та психологічній підтримці.

Отримати послуги та консультацію можна звернувшись до органів соціального захисту за місцем реєстрації або фактичного проживання, до установи, яка надає соціальні послуги або ж до центру надання адміністративних послуг Плисківської сільської ради.

Фото без опису

Центр рекрутингу української армії в Чернігові - консультація, допомога та супровід на шляху до війська!

У ЦНАПі, за адресою проспект Левка Лукʼяненка, 20А, Вам допоможуть підібрати бажаний підрозділ і посаду, враховуючи Ваші навички, сильні сторони та побажання.

09:15:27 13.01.2025

На Чернігівщині почався відбір на посади фахівців із супроводу ветеранів війни за оновленими стандартами

Вакансії фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб відкриті у 17 громадах усіх районів області, зокрема 3 – у Ніжинському, 4 – у Новгород-Сіверському, 9 – у Чернігівському, 4 – у Прилуцькому, 5 – Корюківському. Ще 3 вакансії наявні у Чернігівському обласному центрі ветеранів війни.

16:58:22 07.01.2025

До уваги військовослужбовців, які вперше самовільно залишили військові частини чи місця служби, або вчинили дезертирство

Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону повідомляє, що військовослужбовцям, які добровільно повернуться на службу до 01.01.2025, поновлять усі пільги та соціальні гарантії, а у подальшому вони будуть звільнені від кримінальної відповідальності. Військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили військові частини чи місця служби або вчинили дезертирство, та які добровільно прибудуть не пізніше 1 січня 2025 року до військових частин і висловлять готовність продовжити військову службу, буде продовжено відповідно військову службу, дію контракту, а також поновлено виплату грошового забезпечення і здійснення продовольчого та інших видів забезпечення, також поновлено інші пільги і соціальні гарантії, встановлені законодавством України. Законом України від 21.11.2024 № 4087-ІХ внесені відповідні зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Відповідні нарахування будуть відновлені з моменту повернення на службу. Про намір повернутися до військових частин для подальшого проходження військової служби військовослужбовці або їхні командири мають поінформувати відповідні спеціалізовані прокуратури у сфері оборони, територіальні управління Державного бюро розслідувань, органи Національної поліції чи територіальні управління Військової служби правопорядку. Наявність кримінального провадження за фактом вчинення самовільного залишення військової частини чи місця служби або дезертирства не є підставою для відмови у продовженні військової служби та дії контракту. У подальшому до таких військовослужбовців, які стали на шлях виправлення, буде застосована процедура звільнення від кримінальної відповідальності, що стало можливим після прийняття Закону України № 3902-IX «Про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення кримінальної відповідальності за злочини проти встановленого порядку несення або проходження військової служби під час дії воєнного стану», який набрав чинності 7 вересня 2024 року. З моменту набрання чинності вказаним законом з відповідними клопотаннями вже звернулися майже 4 тис. військовослужбовців, половина з них судами задоволена та військовослужбовці повернулися до виконання свого конституційного обов’язку. Решта клопотань перебувають на розгляді в судах. Необхідно зазначити, що за вчинення злочинів, передбачених ст. 407 («Самовільне залишення військової частини або місця служби») та 408 («Дезертирство»), вчинених в умовах воєнного стану, законодавством передбачене покарання не менше 5 років позбавлення волі. Таким чином, щодо військовослужбовців, які не повернуться до військових частин до 01.01.2025, досудове розслідування здійснюватиметься у загальному порядку. З приводу додаткової інформації необхідно звертатися до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону за тел.: (044)285-44-61 або на електронну адресу zvernennya@vppnr.gp.gov.ua

16:49:24 03.12.2024

До уваги військовозобов’язаних аграріїв. Оновлено порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час!

З 1 грудня 2024 року бронювання військовозобов’язаних відбуватиметься виключно через портал «Дія». Відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, надані рішеннями Міністерства економіки України або через портал «Дія», залишаються чинними протягом строку, на який вони надані, але не довше ніж до 28 лютого 2025 року. Усі підприємства, установи та організації, які наказами Мінагрополітики визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року відповідно до оновлених критеріїв. Водночас, підприємства з діючою критичністю можуть безперешкодно забронювати до 28 лютого 2025 року (тобто, до кінця відведеного строку на оновлення критичності) нових працівників, або працівників, у яких закінчився термін дії бронювання. За цей період часу підприємства зможуть пройти процедуру і після отримання оновленого статусу критично важливого підприємства — забронювати працівників на строк до 12 місяців. Уряд зберіг вісім чинних критеріїв для визначення підприємства критично важливим. Водночас, галузеві та регіональні критерії критично важливого підприємства відтепер погоджуються Міністерством оборони України та Міністерством економіки України. Встановлюються обов’язкові оновлені критерії: - відсутність заборгованості із сплати податків до державного і місцевих бюджетів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; - розмір нарахованої середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників підприємств, установ, організацій за останній календарний квартал становить не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (крім державних і комунальних підприємств, зокрема). Військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств, які включаються до списків на бронювання, має бути нарахована щомісячна заробітна плата протягом строку, на який надано відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час, не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (крім державних і комунальних підприємств, зокрема). Таким чином, якщо підприємство хоче забронювати нового працівника чи продовжити діюче бронювання працівнику, йому буде достатньо встановити рівень заробітної плати вищий за 20 тис. грн з дати бронювання, без обов’язку мати відповідний рівень заробітної плати у попередній період. Довідково: постановою КМУ від 22.11.2024 № 1332 «Деякі питання бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час» внесено зміни до постанови КМУ від 27.01.2023 № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Більше новин - https://is.gd/643wRI

08:59:32 01.12.2024

В Україні презентували путівник «Шлях ветерана» — практичний довідник для захисників та їхніх родин

У Києві відбулася презентація нового путівника «Шлях ветерана», створеного для полегшення адаптації військових після звільнення зі служби та допомоги у поверненні до цивільного життя. Цей інструмент стане надійним помічником для ветеранів і їхніх родин, адже містить покрокові інструкції щодо юридичних і соціальних аспектів звільнення та реінтеграції.

15:33:11 28.10.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора