Ветеранська політика - це пріоритетний і самостійний напрямок державної політики. Держава гарантує низку соціальних послуг для військовослужбовців і ветеранів. Ними захисники та члени їхніх сімей можуть скористатися на будь-якому етапі проходження служби.
Ветерани та ветеранки після демобілізації повертаються в громаду, а їхні родини та сім’ї загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України постійно знаходяться в громаді. Ніхто з ветеранської спільноти не має залишитися наодинці з труднощами, хоч би якими вони були.Одним із першочергових завдань органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування є комплексна підтримка військовослужбовців у період запровадження воєнного стану в Україні, ветеранів війни, сімей загиблих (померлих, зниклих безвісти за особливих обставин) Захисників і Захисниць України.
Для реалізації ветеранської політики здійснюється ряд заходів спрямованих на супровід та взаємодію з ветеранами війни та членами їхніх родин, членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти ветеранів війни, Захисників і Захисниць України. Це сприятиме підтримці належного соціального, морально-психологічного стану ветеранів, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, забезпеченні потреб у соціальному обслуговуванні та психологічній підтримці.
Отримати послуги та консультацію можна звернувшись до органів соціального захисту за місцем реєстрації або фактичного проживання, до установи, яка надає соціальні послуги або ж до центру надання адміністративних послуг Плисківської сільської ради.
Це єдиний офіційний документ, що підтверджує, що військовий не просто зник, а зник безвісти за особливих обставин.
Такий витяг необхідний для підтвердження участі у війні та є важливішим за сповіщення від ТЦК.
Де отримати?
У поліції
Або напряму в Управлінні з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Хто може замовити витяг?
Члени сім’ї безвісти зниклого (у тому числі цивільні партнери)
Усиновлювач / усиновлений
Опікун / піклувальник
Термін виготовлення – зазвичай до 10 днів
Як отримати?
Надіслати до Управління або передати через поліцію:
Заяву у довільній формі
Копію документа, що посвідчує особу
Копії документів, які підтверджують родинні зв’язки
Адреса для відправки документів:
Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
(Секретаріат Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин)
вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601
Email: pgmia@mvs.gov.ua
Перед подачею заяви рекомендуємо перевірити інформацію на сайті МВС у розділі "Зниклі громадяни та діти", категорія: "зниклий безвісти"
Шановні ветерани/ветеранки, учасники бойових дій, інваліди війни, військовослужбовці!
Ви або ваші побратими потребують інвалідного візка?
Звертайтесь:
+38 (067) 568 28 66
Наталія
Не соромтесь звертатись – допомога для вас, і вона щира.
Слава Україні!
Шановні ветерани!
Участь у Ярмарку професій для ветеранів лише за попередньою реєстрацією. Реєстрація обов'язкова до 14.04.25 р включно за посиланням:
https://ee.kobo.iom.int/x/qRe1bcLO
Заповніть анкету
Цей ярмарок – чудова нагода для вас дізнатися більше про доступні вакансії, програми перекваліфікації та підтримки ветеранів у працевлаштуванні.
Фахівці #центр_підтримки_громад від Простір Можливостей зробили підбірку корисних посилань на ресурси, де можна отримати інформацію про гранти для ветеранського бізнесу.
Дія: Грант для ветеранів та членів їхніх сімей. https://diia.gov.ua/.../grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv...
Посібник про гранти для ветеранів та другого з подружжя в програмі «єРобота». Також на сайті є розділ Гранти 2025 https://chaszmin.com.ua/vydannya/book-veteran/
Державна служба зайнятості: Грант для ветеранів та членів їхніх сімей. https://www.dcz.gov.ua/people/ubd
єРобота: грант для ветеранів та членів їхніх сімей для створення або розвитку ветеранського бізнесу (Міністерство економіки України/Державний центр зайнятості) https://eveteran.gov.ua/benefits/yerobota-grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv-yihnih-simej-dlya-stvorennya-abo-rozvitku-veteranskogo-biznesu?fbclid=IwY2xjawJhu6dleHRuA2FlbQIxMAABHvW33ylb7qaroy37PINuPIsXOOva9qSVGWwhewkSaEhlw4GhcvFgbjhHSiuz_aem_fTuaXLIiYbrbDKEe9oHBlQ₴
Ощадбанк: Державна програма надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу. https://www.oschadbank.ua/msb/granty
Постанова КМУ від 21 червня 2022 р. № 738 Деякі питання надання грантів бізнесу. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#Text
Як отримати підтримку в рамках грантових програм «Гранти для ветеранів та другого з подружжя» та «Власна Справа» в програмі «єРобота». Навчально-методичний посібник для ветеранів та членів їх сімей https://me.gov.ua/view/09f8001a-8774-4e32-a299-505f285c253f
Український ветеранський фонд https://veteranfund.com.ua/
Програма мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин від Фонду.
https://veteranfund.com.ua/projects/20000-2/
Асоціація підприємців-ветеранів АТО https://apva.com.ua/
Гаряча лінія #АПВА - 0 800 21 31 90 (консультування)
Грантовий конкурс бізнес-ідей "Роби своє" Фонд "МХП-Громаді" https://doyourbusiness.com.ua/
Ветеранський бізнес: від ідеї до фінансування (експертна підтримка у формуванні бізнес-ідеї та написання бізнес - плану) від Kyiv School of Economics https://mba.kse.ua/business-for-veterans
З початком повномасштабного вторгнення значна кількість ветеранів та їхніх родин зіткнулася з потребою кваліфікованої правничої допомоги. Це стосується, зокрема, питань оформлення документів, соціальних гарантій та фінансової допомоги.
Держава гарантує ветеранам війни та їхнім родинам безоплатну правничу підтримку. Яким чином можна отримати необхідну юридичну підтримку з важливих питань — розповідаємо у нашій інфографіці.
Докладніше: https://is.gd/g168D4
Центральне управління захисту прав військовослужбовців (ЦУЗПВ) розглядає індивідуальні та колективні звернення й надає первинну правову допомогу. У разі виявлення порушень Центральне управління направляє відповідні звернення до військових частин та органів держвлади для усунення правопорушень.
«За майже рік роботи Центральне управління захисту прав військовослужбовців стало ключовою ланкою у системі юридичної підтримки захисників та захисниць. Закликаємо звертатись до нас у разі порушення ваших прав. У більшості випадків поновлення прав відбувається майже автоматично, без додаткових дій з боку заявника», – зазначив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Міноборони детально роз'яснює алгоритм подачі звернення, що має бути зазначено у письмовій заяві та терміни її розгляду.
Докладніше: https://bit.ly/4lbntw4
Це особливо важливо для військовослужбовців, які перебувають в місцях, де відсутні нотаріуси або посадові особи органів місцевого самоврядування, уповноважені на вчинення нотаріальних дій.
Законом України передбачено можливість посвідчення заповітів і довіреностей без нотаріуса.
Посвідчувати заповіти та довіреності (за винятком тих, що стосуються розпорядження нерухомістю, цінними паперами чи корпоративними правами) можуть:
- командири військових частин;
- керівники інших військових формувань і правоохоронних органів;
- уповноважені ними особи.
За посвідченням заповіту чи довіреності до командира можуть звернутися:
- військовослужбовці ЗСУ;
- бійці інших військових формувань і співробітники правоохоронних органів;
- представники органів цивільного захисту, які беруть участь у забезпеченні оборони.
Для посвідчення заповіту або довіреності військовий надає документ, що посвідчує особу.
Докладніше: https://cutt.ly/rriqGevX