Плисківська сільська рада
Ніжинський район, Чернігівська область

Уповноважений орган з питань пробації

Досудова пробація

Законодавчі умови для реалізації досудової пробації, повноваження персоналу органів пробації визначені Законом “Про пробацію” та Кримінальним процесуальним кодексом України. Законодавцем визначено, що досудова доповідь – це формалізована інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.

10:10:22 24.03.2025

5 лютого 2015 року, Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про пробацію”, заклавши міцний фундамент для розвитку сучасної пробації – забезпеченню безпеки суспільства і справедливому здійсненню правосуддя

Пробація – це сучасний інструмент у роботі з правопорушниками, який відповідає практиці розвинених країн. Впровадження пробації в Україні є найбільш важливою і успішною реформою системи кримінальної юстиції України.

15:14:04 20.02.2025

ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ ЯК ВИД ПОКАРАННЯ

Одним з основних видів кримінальних покарань є покарання у вигляді громадських робіт. Згідно з ч. 1 ст. 56 КК України громадські роботи полягають у виконанні засудженим у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно-корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Громадські роботи встановлюються на термін від 60 до 240 годин і тривають не більше як 4 години на день.

14:35:38 20.01.2025

Наглядова пробація

Наглядова пробація — це здійснення наглядових та соціально-виховних заходів щодо осіб, засуджених до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, засуджених до покарання у виді пробаційного нагляду, громадських робіт, виправних робіт; осіб, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, а також направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів.

13:29:57 11.12.2024

Роль пробації в гуманізації системи виконання покарань

Пробація – це шанс на виправлення без ізоляції від суспільства, яка відіграє значну роль в гуманізації системи виконання покарань та сприяє особам, які опинилися в конфлікті із законом, у подоланні шкідливих звичок та зміні свого прокримінального мислення, зберегти роботу та житло, отримати підтримку в бажанні змінитися та можливість довести це оточуючим, зберегти та покращити стосунки у сім’ї та громаді. 

14:51:24 13.11.2024

Роль соціально – виховної роботи у системі пробації

Правопорушення, які вчиняють громадяни, будучи частиною соціуму, дуже часто провокуються тими чи іншими обставинами. Особи, які вчинили злочини невеликої тяжкості (проступки) і усвідомили провину, не повинні бути ізольовані від суспільства, і мають можливість  сумлінною працею виправити свої помилки, з іншого боку і оточення правопорушників несе за них певну відповідальність. Важливим фактором в роботі служби пробації є елемент соціальної реабілітації засуджених та зменшення економічного навантаження на суспільство.

16:20:49 23.09.2024

Взяли участь у заходах до Дня Державного Прапора України, та з нагоди відзначення Дня Незалежності України

       Працівники Ніжинського районного сектору №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області 23.08.2024. із залученням субʼєктів пробації, взяли участь у заходах до Дня Державного Прапора України, та з нагоди відзначення Дня Незалежності України у 2024 році, з метою підвищення рівня громадянської свідомості, провели соціально виховну роботу з підобліковими.

14:25:14 27.08.2024

Домашнє насильство - одна з найрозповсюдженіших форм порушення прав людини

Агресію, приниження чи жорстоку поведінку з боку чоловіка, батька чи співмешканця найчастіше відчувають жінки та діти. Але насильство у родинах - це не лише проблема неблагополучних сімей, воно властиве всім соціальним групам і не залежить від економічного становища.

16:59:34 22.07.2024

ПРОБАЦІЯ ЯК ПЕРСПЕКТИВНИЙ ЗАСІБ РЕСОЦІАЛІЗАЦІЇ ЗАСУДЖЕНИХ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ СУСПІЛЬСТВА

У зв’язку з проведенням в Україні пенітенціарної реформи й прийняттям Закону «Про пробацію» наша держава зробила значний крок для приведення у відповідність національного законодавства до європейських стандартів і створення гуманістичної системи виконання покарань. Показник кількості ув’язнених і засуджених, що перебувають в установах виконання покарань, є надзвичайно високим, тому актуальним є питання соціальної адаптації і ресоціалізації осіб засуджених до позбавлення волі. Виходячи з місць позбавлення волі, засуджені мають повернутися до нормального життя, але для такої реінтеграції особи державою має проводитися комплекс правових, економічних, організаційних, психологічних та інших заходів. Як показує міжнародна практика, пробація є одним із найбільш дієвих та економічних засобів для виправлення та ресоціалізації засуджених.

15:00:17 19.06.2024

Реалізація пробаційних програм

    Термін «пробаційні програми» з’явився з прийняттям Закону України «Про пробацію», в якому визначено, що одним із завдань пробації є реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.

09:25:09 24.05.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора