Пенсійний фонд України інформує

ЗАПИТУЙТЕ – ВІДПОВІДАЄМО Вже протягом тривалого часу не можу отримати пенсійне посвідчення. Що відбувається?

Як повідомила начальник Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Світлана Симанчук Постановою  Правління Пенсійного фонду України «Про порядок оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії», зокрема, передбачається, що пенсійні посвідчення виготовляються на підставі заяви на виготовлення пенсійного посвідчення особи, якій призначено пенсію, що подається до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем перебування особи на обліку як одержувача пенсії. Пенсійний фонд України на підставі відомостей, отриманих від територіальних органів Фонду, забезпечує у двотижневий строк виготовлення паперових посвідчень та ведення обліку їх виготовлення.

12:02:11 12.08.2022

Пенсійне забезпечення учасників бойових дій

Учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

15:57:07 01.08.2022

Увага! Оновлено правила подання відомостей для створення і ведення електронних трудових книжок

15 липня 2022 року набули чинності оновлені правила подання відомостей про трудову діяльність застрахованих осіб в електронній формі, затверджені постановою правління Пенсійного фонду від 01.06.2022 № 8-3 «Про порядок та черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок».

12:56:06 18.07.2022

До уваги страхувальників! Як сформувати заяву-розрахунок за Е-лікарняним?

Як і у випадку з паперовими лікарняними, для отримання допомоги за електронним лікарняним роботодавець має сформувати та подати до Фонду соціального страхування України заяву-розрахунок.

11:56:53 11.07.2022

Пенсіонерам, які відстрочили вихід на пенсію, збільшать виплати

Особи, які після призначення пенсій працювали і відмовилися від отримання пенсійної виплати або виявили бажання отримувати пенсію з більш пізнього строку, отримають надбавки до пенсії. Розмір надбавок становить 10% основного розміру пенсії за кожний повний рік роботи після призначення пенсії, але не більше 40%. Збільшення виплат розраховують з основного розміру пенсії, який пенсіонер отримував до 1 січня 2004 року, тобто до набрання чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Розмір надбавки становитиме: за 1 рік роботи після виходу на пенсію – 6% основного розміру пенсії; за 2 роки роботи – 12%; за 3 роки роботи – 18%; за 4 роки роботи – 24%. Перераховані пенсії виплачуватимуть у червні з доплатою з 30 квітня 2022 року.

11:51:17 22.06.2022