На Чернігівщині почався відбір на посади фахівців із супроводу ветеранів війни за оновленими стандартами
Вакансії фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб відкриті у 17 громадах усіх районів області, зокрема 3 – у Ніжинському, 4 – у Новгород-Сіверському, 9 – у Чернігівському, 4 – у Прилуцькому, 5 – Корюківському. Ще 3 вакансії наявні у Чернігівському обласному центрі ветеранів війни.
Учора, 6 січня, Міністерство у справах ветеранів України відкрило загальний прийом заявок на участь у відборі на такі посади відповідно до оновленого професійного стандарту.
Тепер реалізувати себе в роботі фахівця із супроводу можуть люди з освітою за дев’ятьма напрямками – «Освіта», «Культура, мистецтво та гуманітарні науки», «Соціальні науки, журналістика та інформація», «Бізнес, адміністрування та право», «Інформаційні технології», «Інженерія, виробництво та будівництво», «Охорона здоров’я та соціальне забезпечення», «Транспорт та послуги», «Безпека та оборона». Відповідні зміни днями були внесені до Реєстру кваліфікацій.
«Нами розширено перелік видів освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у переліку вимог до професійного стандарту «Фахівець супроводу». Ми відкрили двері для наших ветеранів та ветеранок, що мають освіту в сфері інформаційних технологій, інженерії, виробництва та будівництва, транспорту, безпеки та оборони та інших. І чекаємо на кандидатів, які хочуть продовжувати служити суспільству, допомагаючи своїм побратимам і посестрам інтегруватися до цивільного життя», – зазначила очільниця Мінветеранів Наталія Калмикова.
Для участі у відборі необхідно мати громадянство України.
Кандидати на посаду можуть подати заяву тільки в електронній формі через вебплатформу е-Ветеран за посиланням:
При рівній кількості балів перевагу у працевлаштуванні надаватимуть кандидатам, які мають статус ветерана війни, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції Гідності, члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захисника / Захисниці України та перебувають на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни (ЄДРВВ).
Нагадаємо, у грудні 2024 року в Україні розпочали роботу фахівці із супроводу ветеранів війни. Наразі в Україні працевлаштовано понад 487 таких фахівців. Вони надають ветеранам війни та їхнім родинам інформаційний супровід та підтримку щодо отримання статусів, соціальних гарантій, проходження реабілітації, освітніх послуг, працевлаштування та започаткування власної справи тощо.
Від початку роботи до фахівців із супроводу ветеранів вже надійшло понад 4 500 звернень.
За повідомленнями Відділу з питань ветеранської політики
Чернігівської обласної військової адміністрації,
Міністерства у справах ветеранів України