Всесвітній день хліба (World Bread Day) відзначається щорічно 16 жовтня

Дата: 16.10.2024 08:01

Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. Вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року було створено Продовольчу й сільськогосподарську організацію ООН, яка займалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства і його виробництва. До речі, до цієї ж події приурочене ще одне свято – Всесвітній день продовольства.
В Україні здавна кожна важлива подія, кожне свято, кожен день протягом життя людини не відбувався без хліба. Жито насипали новонародженому до колиски, з хлібом ішли свататись, хлібом благословляли молоде подружжя до шлюбу, з хлібом проводили в останню дорогу… Навіть в часи технічого прогресу важко уявити весілля без короваю та “шишок”, Великдень – без пасок і бабок, Маковія – без коржів з маком, а свято Андрія – без калити.
Тож, дорогі мої! Шана хлібові! Хвала рукам, що пахнуть хлібом! Хліб-це життя! Бережімо його! Тримаймося!
З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.