Радіо Борзна та "Вісті Борзнянщини" організовують літературний конкурс «Сила слова, сила духу», присвячений Дню Гідності та Свободи

Дата: 09.10.2024 15:46

Твори приймаються з 10 жовтня до 10 листопада 2024 року у трьох номінаціях: оповідання, казка, поезія.
Детальніше про конкурс, умови проведення та вимоги до творів - у Положенні про конкурс.

про літературний Конкурс «Сила слова, сила духу»

1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок проведення літературного Конкурсу «Сила слова, сила духу» (далі — Конкурс).

1.2. Організаторами Конкурсу є: КО "Радіо Борзна" та  ТОВ "Борзна-Інфо" (газета "Вісті Борзнянщини").

1.3. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на радіохвилі 99,2 FM (Радіо "Борзна"), в газеті "Вісті Борзнянщини", в соц.мережах.

2. Мета і завдання

2.1. Мета Конкурсу: Підвищення громадянської свідомості, сприяння розвитку патріотичних почуттів та розкриття творчого потенціалу жителів Борзнянщини, присвяченого Дню Гідності та Свободи.

2.2. Завдання Конкурсу: розвиток творчого потенціалу Борзнянщини; збереження культурної спадщини України; підтримка національної ідентичності та патріотизму; ознайомлення мешканців Борзнянщини з творчістю земляків; популяризація місцевих авторів та їх творчості через оприлюднення творів в газеті та на радіо.

3. Учасники Конкурсу

3.1. Учасниками Конкурсу можуть стати поети та письменники, всі охочі, чия творчість або біографія пов’язані з Борзнянщиною, незалежно від віку.

4. Номінації

4.1. Номінації:

- Оповідання

- Казка

- Поезія

4.2. Один автор може подавати свої твори на всі номінації.

5. Вимоги до творів та їхнього оформлення

5.1. Вимоги до творів:

- Оповідання - до 7500 знаків з пробілами (один автор - один твір);

- Казка -  до 5000 знаків з пробілами (один автор - один твір);

- Поезія - до 28 рядків (один автор - 3 твори).

5.2. Оформлення творів: TimesNewRoman, 14 кегль, міжрядковий інтервал - 1. Без ілюстрацій та додаткового оформлення. Файли повинні називатися у вигляді "Прізвище автора/Псевдонім. Назва твору". Наприклад, "Шевченко. Мені тринадцятий минало" або "Леся Українка. Лісова пісня".

5.3. До розгляду у Конкурсі приймаються твори, у яких висвітлюються патріотизм, мужність, честь, боротьба українського народу під час важливих для української держави подій ХХІ століття та/або зображується любов до України і цінність Батьківщини.

На Конкурс приймаються тільки індивідуальні твори українською мовою. Допускаються раніше опубліковані твори.

5.4. До участі у Конкурсі не допускаються твори, які не відповідають умовам, визначеними цим положенням; які мають антиукраїнський характер; пропагують насильство, расизм (не стосується росіян); містять ненормативну лексику.

6. Умови участі

6.1. Твори надсилати на електронну пошту (буде спеціально створена) у форматі doc/docx або rtf з 10 жовтня по 10 листопада 2024 року включно. У темі листа вказувати номінацію.

У тілі листа зазначати такі дані: прізвище, ім'я, по-батькові (або псевдонім), вік, населений пункт (місце проживання), місце навчання або роботи, посада, контактний телефон (за наявності - вайбер).

6.2. Конкурс проводиться в період з 10 жовтня до 21 листопада 2024 року. Період прийняття творів на Конкурс - з 10 жовтня до 10 листопада. Період читання творів членами журі та визначення переможців - з 11 по 20 листопада. Оголошення переможців - 21 листопада в День Гідності та Свободи.

7. Визначення та нагородження переможців

7.1. У кожній номінації буде визначено переможця, у якого візмутьінтерв'ю для Радіо Борзна та газети "Вісті Борзнянщини", публікація твору-переможця в газеті "Вісті Борзнянщини", озвучування твору-переможця на Радіо Борзна, диплом.

Також найкращі твори теж будуть відібрані до публікації в газеті "Вісті Борзнянщини" і озвучування на Радіо Борзна.

7.2. Критерії оцінювання творів (максимально 5 балів):

- відповідність твору тематиці Конкурсу;

- грамотність (орфографічні, граматичні, пунктуаційні помилки тощо);

- художність (єдність форми і змісту, композиція, сюжет, задум, логіка поведінки персонажів тощо);

- соціальна значущість (актуальність, важливість представленої теми для суспільства загалом або окремих його частин).

8. Прикінцеві положення

8.1. Твори, що подаються на Конкурс не рецензуються. Члени журі не пояснюють учасникам, чиї твори не перемогли, чим саме зумовлене таке рішення.

8.2. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 р. № 2297-VI.

8.3. Інтелектуальні права належать авторам творів. Твори оприлюднюються за згодою автора.