Всесвітній день запобігання утопленню – 25 липня

Дата: 25.07.2024 08:18

Утоплення має трагічні наслідки для сімей і громад. Для привернення уваги суспільства до цієї проблеми запроваджено Всесвітній день запобігання утопленню – 25 липня.
За даними Організації об’єднаних націй щороку в світі тонуть близько 236 000 людей, що робить утоплення серйозною проблемою для охорони громадського здоров’я.
Утоплення є однією з головних причин смерті дітей і молодих людей у віці від 1 до 24 років. ДСНС України заявляє: від початку літа на водоймах країни загинуло 432 людини, з них – 63 дитини.
Сьогодні ми нагадуємо, що робити, якщо ви стали свідком того, як тоне людина і яких правил варто дотримуватися, щоб уникнути утоплення.
Перш за все, зауважте, надавати першу допомогу у воді може лише досвідчений рятувальник.
Переконайтеся, що порятунок інших не зашкодить вам самим – не ризикуйте власним життям. Покличте на допомогу. Якщо людина, яку витягли з води, не реагує на вас, викличне екстрену медичну допомогу за номером 103.
З повагою - сільський голова Марина ВІРКО.