Щорічно, останньої неділі квітня, відзначаємо пам’ятну дату – Всесвітній день поріднених міст

Дата: 28.04.2024 08:20

Подію започаткували у 1963 році.
Після закінчення Другої світової, 28 квітня 1957 року, у Франції створили Всесвітню федерацію поріднених міст – неурядову організацію, яка підтримує ідею міст-побратимів, тобто встановлення доброзичливих відносин між населеними пунктами, непідлеглих політиці. Зараз федерація об’єднує більш ніж 3500 міст по усій планеті.
Метою Дня поріднених міст є збереження дипломатичних добросусідських зв’язків між країнами, залучення до мирного співіснування. Українське місто Одеса, наприклад, має цілих 24 побратими. Першим порідненим містом стало фінське Оулу.
Столиця України – Київ має 72 міста-побратими (Краків, Чикаго, Кіото, Торонто, Париж, Мюнхен, Флоренція, Тулуза, Афіни, Анкара та інші).
У межах співпраці між порідненими містами відбуваються обміни офіційними делегаціями; культурні (фестивалі, виставки, мистецькі, літературні, театральні) та освітні (конференції, спільні наукові дослідження) заходи; налагоджуються економічні зв’язки, розвивається туризм.
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.