25 квітня Всесвітній день боротьби з Малярією

Дата: 25.04.2024 08:09

25 квітня кожного року відзначаємо важливу подію – Всесвітній день боротьби проти малярії. Урочистий день започаткувала Всесвітня організація охорони здоров’я у 2007 році. Дата святкування обрана на честь Дня боротьби з малярією в Африці, який святкується цього ж дня.
Малярія – це тяжке інфекційне паразитарне захворювання, що передається через самок малярійних комарів. Симптоматика: нудота, лихоманка, головний біль, кривава діарея, анемія тощо. Малярія згадується ще у пам’ятках давніх часів.
Метою Дня боротьби проти малярії є звернення уваги суспільства до необхідності здійснення профілактичних заходів відносно малярії, розповсюдження інформації щодо виліковності хвороби, залучення людства до розв’язання проблеми небезпеки малярії.
Щороку близько 500 мільйонів людей заражуються на малярію, а понад мільйон з них помирає.
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.