12 квітня 2024 сільський голова Марина ВІРКО взяла участь у семінарі-нараді перший «Зроблено в Україні»

Дата: 13.04.2024 08:02

Семінар  провели начальник Ніжинської районної адміністрації Григорій Ковтун, перший заступник голови Ніжинської РДА Інна Горобей, заступник голови Ніжинської РДА Анатолій Власенко та голови територіальних громад Ніжинщини.
Детальну інформацію щодо розвитку та розкриття резервів економіки та про роботу платформи «Зроблено в Україні» доповів начальник відділу економічного та агропромислового розвитку, транспорту та зв’язку Вадим Шелест.
Наприкінці січня набрав чинності указ президента, яким започатковано Всеукраїнську економічну платформу «Зроблено в Україні». Створення такого майданчика для знаходження спільних рішень в умовах, коли проблема економічної стійкості для України має вирішуватися із застосуванням передусім внутрішніх резервів, є актуальним. Тож саме функціонування платформи може розкрити внутрішні резерви економіки України працювати в межах ризиків, спричинених тривалою війною, на засадах постійної комунікації, взаємодії та координації державних органів, українського бізнесу.
Реалізація ідеї платформи має передбачити створення як цифрового, так і фізичного просторів, що в свою чергу має спростити та структурувати взаємодію для вирішення проблемних питань. А саме:
· розроблення спеціалізованих сервісів із надання типових рішень;
· використання загальнодоступних для учасників платформи баз даних чи інших ресурсів.
Всеукраїнська економічна платформа «Зроблено в Україні» покликана стати постійно діючим консультативно-дорадчим органом для забезпечення об'єднання зусиль влади та бізнесу, взаємодію всіх зацікавлених сторін, аби сприяти подоланню викликів вітчизняному бізнесу.
Зважаючи на роль промисловості в забезпеченні економічної стійкості країни, особливої уваги у діяльності платформи потребує просування промислової адженди в Україні з максимальним акцентом на збереженні вітчизняного виробничого потенціалу в умовах тривалого впливу воєнних викликів.
Вирішення цих питань може відбуватися на засадах:
· формування секторальних платформ вітчизняних виробників — майданчиків з обговорення та опрацювання спільних рішень, враховуючи специфіку секторальних економік;
· створення постійно діючих робочих груп для збору інформації щодо актуальних проблем промисловості, проведення засідань платформи для їхнього обговорення та пошуку шляхів вирішення, надання експертної підтримки та консультацій по галузях;
· спільного напрацювання інструментів відновлення та стимулювання ділової активності українських виробників в умовах значних воєнних викликів;
· забезпечення оперативної підтримки напрацьованих спільних рішень щодо подолання викликів воєнного часу для вітчизняного бізнесу через організаційні, економічні, нормативно-правові механізми.
Отже, основними практичними результатами функціонування платформи «Зроблено в Україні» можуть стати:
· пошук бізнес-партнерів, встановлення бізнес-зв'язків для збільшення локалізації виробничої діяльності;
· розробка нових програм підтримки виробників, планів розвитку переробної промисловості, удосконалення і розширення локалізації, сприяння доступу до дешевих кредитів і страхування воєнних ризиків;
· сприяння в отриманні доступу до фінансування, зокрема, до міжнародної грантової підтримки мікропідприємництва та малого підприємництва; надання консультаційних послуг із питань ділового адміністрування;
· розробка програм стимулювання попиту на товари українських виробників, зокрема купівлі товарів вітчизняного виробництва, у тому числі в рамках оборонних закупівель;
· просування українського продукту на світових, зокрема європейських, товарних ринках.
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.