24 березня, щороку відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Дата: 24.03.2024 08:08

Саме в цей день в далекому 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє дане захворювання.
Туберкульоз — це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, котра передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Туберкульоз, у більшості випадків, уражає легені, але захворювання може ушкодити будь-який орган, наприклад: нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишечник, шкірні покриви, статеві органи тощо.
Основними симптомами захворювання є:
- кашель більше двох тижнів;
- підвищена температура тіла більше 7 днів;
- задишка;
- біль в області грудної клітки;
- поганий апетит, постійна слабкість;
- безпричинна втрата ваги;
- підвищена пітливість, особливо вночі;
- кровохаркання (наявність крові в мокроті).
Пам’ятайте!
Туберкульоз не розрізняє соціального статусу і однаково небезпечний для всіх. Існують програми боротьби з туберкульозом і ефективні ліки. Лікування туберкульозу необхідно розпочинати якомога раніше аби легше досягти результату.
НЕ ХВОРІЙТЕ. ВСІМ ЗДОРОВ'Я.
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.