Цього року день весняного рівнодення припадає на 20 березня

Дата: 20.03.2024 08:05

Сонце зійде точно на сході і зайде точно на заході. Рівно 12 годин воно буде перебувати над горизонтом і 12 годин – під горизонтом. Також, починаючи з дня весняного рівнодення, зміняться пори року на півкулях: в Південній настане астрономічна осінь, а в Північній – астрономічна весна, яка продовжиться до дня літнього сонцестояння. Світловий день з цього моменту почне збільшуватися, а ніч – зменшуватися.
День весняного рівнодення – це особливий час, коли тривалість світлового дня дорівнює ночі. У народному календарі дата отримала назву Весняне рівнодення, Весняний сонцеворот, Вербоносиця, Лазар.
Цікаві факти про день весняного рівнодення:
У день весняного рівнодення на північному полюсі Землі вперше за шість місяців сходить Сонце. Також , для деяких країн цієї дати настає новий рік (Навруз). Свято відзначають деякі іранські, тюркські та кавказькі народи.
Ще одним цікавим фактом є те, що день весняного рівнодення люди святкують лише у північній півкулі, а в південній — осіннього.
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.