Сьогодні, 210 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Дата: 09.03.2024 08:14

Тарас Шевченко був і досі є символом опору російській експансії. Шевченко став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність, як у ХІХ та ХХ століттях, так і у ХХІ столітті, коли нова російська імперія вкотре намагається знищити все українське.
У ХІХ сторіччі Шевченкова поезія стала потужним чинником формування українців як нації, поштовхом до самоусвідомлення. Подібне явище ми з вами пережили у 2013 – 2014 роках, коли Майдан став поштовхом до усвідомлення нас, як представників політичної європейської нації, для яких Шевченкова творчість стала живильною.
Прикладом Шевченка надихається багато людей. Його пророчі слова дають сили новим героям – захисникам. Зараз творчість Шевченка надихає українців під час війни, яку почала росія.
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.