6 березня — Всесвітній день боротьби з глаукомою

Дата: 06.03.2024 08:09

Цю дату запроваджено в 2008 році з ініціативи Всесвітньої асоціації глаукоми (WGA) і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою (WGPA).
Серед різних захворювань ока глаукома посідає особливе місце. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), на сьогодні більше 5 млн. людей втратили зір внаслідок глаукоми, що становить 13,5% від усіх випадків сліпоти в світі.
Глаукома - захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок недуги підступний і протікає безсимптомно. Якщо лікування цього захворювання не проводиться, то поступово починає звужуватися поле зору - людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти. Надалі хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому з часом можлива повна його втрата. На жаль, зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню.
«Світильник для тіла є око» - говориться в Біблії.
Бережіть свій зір, систематично відвідуйте окуліста. Пам’ятайте - найважливішим чинником для лікування наслідків глаукоми є її максимально раннє виявлення!
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.