Корюківська трагедія - найбільша та найжорстокіша каральна операція під час Другої світової війни

Дата: 03.03.2024 08:20

Корюківка - найбільший населений пункт у Європі, який під час Другої світової війни повністю знищили нацисти під час каральної операції. 1 і 2 березня було здійснено вбивства 6700 людей, спалено 1290 будинків, а вціліло тільки 10 цегляних.
Тож Корюківська трагедія – національний символ скорботи за всіма загиблими у всіх українських селах, знищених нацистськими окупантами в 1941–1944 роках.
Тоді нацисти мали на меті залякати й упокорити корюківчан. Те ж саме мають на меті російські окупанти нині, намагаючись знищити націю незалежних.
З нагоди 81 – річниці Корюківської трагедії, яка стала наймаштабнішою за кількістю жертв на окупованих територіях в закладах загальної середньої освіти та закладах культури Плисківської сільської ради відбулися заходи: викладка літератури " Біль і пам'ять"; година спілкування " Корюківська трагедія: розвінчаємо міфи»; перегляд відео-спогадів очевидців трагедії; упорядкування могили спалених жителів Великої Загорівки у роки Великої Вітчизняної війни на території села – Великозагорівська ЗОШ І-ІІІ ст.; години спілкування "Корюківська трагедія: анатомія злочину", круглий стіл "Корюківка: розвінчуємо міфи", перегляд відеоматеріалу "Корюківка. Історія очевидця" – Плисківська ЗОШ І-ІІІ ст.; виховна година «Історія спаленого міста», година спілкування «Цей день в історії». Корюківська трагедія», година пам’яті «Корюківська трагедія: злочин проти людяності» - Сиволозька ЗОШ І-ІІІ ст.
Книжкові виставки: «Попіл Корюківської трагедії» - Махнівська бібліотека-філія, «Корюківка – забута трагедія» - Плисківська ПБ, година пам'яті «Місце найжорстокішої розправи» - Великозагорівська бібліотека-філія спільно з Будинком культури, відео презентація «Спалена, але не скорена» - Плисківський Будинок культури, історичний часопис «Корюківка: забута трагедія» - Сиволозький сільський клуб спільно з бібліотекою-філією.
Пам’ятаємо. Боремося за своє!
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.