15 січня – день створення найбільшої електронної енциклопедії у світі — Вікіпедії

Дата: 15.01.2024 08:58

Сьогодні, кожен з нас, шукаючи ту чи іншу інформацію, перш за все , звертається до Вікіпедії. Вона є п’ятим за відвідуваністю сайтом у світі. Але чи кожен знає подробиці її створення та функціонування? Наприклад, засновником Вікіпедії є не тільки Джиммі Вейлз, а й Ларрі Сенгер, якому належить ідея застосування концепції wiki до «Вікіпедії». Ця концепція передбачає використання такої структури вебсайту, яка дозволяє інтернет-користувачам самостійно змінювати та доповнювати сайт.
Загалом існує 314 Вікіпедій різними національними мовами. Українська Вікіпедія за кількістю статей посідає 17-те місце. Вікіпедія не претендує на істинність опублікованої в ній інформації. Щоб підтвердити ту чи іншу інформацію та дати читачеві перевірити її правдивість, до статей додають посилання на джерела. Таким чином, за перевірку правдивості статей Вікіпедії відповідальні читачі.
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО