З початку 2024 року відбудуться зміни у правилах виплат для переселенців, які отримують допомогу та проживають в Україні

Дата: 11.01.2024 08:35

Відтак, із 1 лютого 2024 року, частина переселенців втратять виплати від держави. У Департаменті соціальної політики зазначили, що право на отримання допомоги залишиться лише у певних категорій.
Виплати скасують:
- усім, хто зареєструвався як ВПО до 1 серпня – отримуватимуть виплати лише до 1 лютого;
- тим, хто перебуває за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин;
- тим, хто повернувся до покинутого місця проживання;
- особам, які відбувають покарання або засуджені за колабораціонізм.
Зауважте! ВПО, які подали заяви на виплату й оформили статус після 1 серпня – отримуватимуть допомогу ще пів року.
Кому продовжать виплати ВПО автоматично:
Зареєстрованим після 1 серпня, щомісячну допомогу подовжать автоматично на пів року якщо:
-  середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача не перевищує – 8372 гривень;
-  виховує трьох і більше дітей віком до 18 років;
-  доглядає за особами, які досягли 80-річного віку;
А також отримуватимуть:
- студенти, які навчаються за денною або дуальною формою, не зареєстровані чи не проживають у гуртожитку;
- особи, які втратили працездатність, в тому числі досягли пенсійного віку, та отримують пенсію, розмір якої не перевищує трьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника.
- ВПО має рідних працездатного віку, які доглядають за дітьми віком до 6 років або тяжко хворими дітьми, особами з інвалідністю I чи II груп.
Зверніть увагу! Якщо ВПО протягом перших 6 місяців отримання виплат працевлаштувався, розпочав діяльність як ФОП або отримав грант на бізнес/ваучер на навчання, та його середньомісячний дохід не перевищує 6279 гривень – виплати продовжаться.
Який розмір виплат:
Як зазначають у Мінсоцполітики, виплати для переселенців – це грошова допомога, яка має підтримати українців і допомогти їм інтегруватися. Саме тому кошти надалі надаватимуть пенсіонерам та тим, хто не може влаштуватися на роботу через об'єктивні обставини.
Вказані виплати зараз такі:
2 000 гривень отримують особи старше 18 років;
3 000 гривень – неповнолітні та громадяни з інвалідністю.
З повагою та шаною, сільський голова Марина ВІРКО.