28 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день кіно (International Cinema Day)

Дата: 28.12.2023 08:04

Насправді, кінематограф є досить масовим мистецтвом нині, яке має колосальні можливості дії на людину. Кіно прийнято вважати найбільшою естетичною та освітньою силою в сучасному світі.
Днем народження кіно вважають 28 грудня 1895 року, коли в паризькому кафе на бульварі Капуцинок винахідники кінематографу брати Люм'єр влаштували перший у світі кіносеанс «Прибуття поїзда на вокзал Ла Сіота». Того дня було продано всього 35 квитків, вартістю один франк. Натомість, потім до братів Люм'єр вишиковувалися величезні черги охочих подивитися кіно. Після такого успішного дебюту кінематограф швидко поширився Європою. До речі, це був перший фільм в історії кінематографу, який було показано публіці за гроші.
Вітаю сьогодні творців кіно та любителів кінематографу зі святом! Бажаю черпати натхнення та створювати геніальні стрічки, а шанувальникам кінематографу - нових приголомшливих вражень від кінопереглядів!
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.