11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Дата: 11.12.2023 08:37

За даними ВООЗ, 235 млн людей у всьому світі хворіють на астму.
Бронхіальна астма – хронічне запальне захворювання дихальних шляхів. Воно може супроводжуватися обструкцією бронхів різного ступеню.
Основні ознаки астми: важкість дихання, поява хрипів, кашлю, який викликає набряк слизової оболонки дихальних шляхів.
Астма вважається невиліковною хворобою. Проте , можна контролювати перебіг захворювання та прояв симптомів.
МОЗ виділяє найбільш поширені причини бронхіальної астми: алергени, спадкова схильність, шкідливі умови праці, часті респіраторні захворювання, низька фізична активність.
Щоб зменшити ризики бронхіальної астми: слідкуйте за чистотою вдома – регулярно прибирайте і провітрюйте приміщення; стежте за рівнем сухості повітря, за потреби – зволожуйте і фільтруйте його спеціальними приладами; обмежте використання побутової хімії, а під час прибирання користуйтеся гумовими рукавичками і маскою; при перших підозрах на алергію, зверніться до лікаря; оскільки причиною астми можуть стати деякі препарати, не займайтесь самолікуванням, перед прийомом будь-яких ліків радьтеся з лікарем.
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.