7 грудня у світі відзначають Всесвітній день української хустки

Дата: 07.12.2023 12:36

Запровадження цього свята на державному рівні викликано тим, що саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки. Хустка вважалася оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Хусткою українка покриває голову, але у неї завжди відкрите обличчя. Це свідчить про велике волелюбство українок.
За хустиною можна було дізнатись і про вік жінки: молодиці носили яскраві, жінки поважного віку - темніші. Найдорожчими хустками вважалися оксамитові чи шовкові. Щоб купити гарну фабричну хустку дружині, чоловік мав два тижні добряче попрацювати.
І справді , українська хустка — безцінний скарб ! Нині мода на хустки повертається. Вона стає елементом гардеробу багатьох дівчат, жінок і не лише українок.
Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій. Тож, відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції — це генетичні скарби нашого народу.
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.