У третій день грудня своє свято традиційно відзначають комп'ютерні графіки та дизайнери всього світу

Дата: 03.12.2023 08:19

Свято започаткувала американська компанія Alias у 1998 році. Дата святкування обрана на честь абревіатури тривимірної графіки (3D), число 3 та D – December ,що перекладається з англійської мови , як «грудень». Ідею свята підтримали великі компанії, але спочатку цей день стосувався лише 3D-аніматорів.
Зараз День комп’ютерної графіки відзначається значно ширше, охоплюючи усіх спеціалістів даної галузі. Заходи, присвячені цій події, тривають до десяти днів (конференції, майстер-класи, онлайн-інтерв’ю).
Перша компанія з виробництва комп’ютерної графіки з’явилася у 1968 році та мала назву «Evans & Sutherland», а створив її Айвен Сазерленд – вчений у галузі інформатики.
Стосовно першої комерційної програми для 3D-моделювання, то вона називається SoftImage 3D.
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО.