«ШАНУЙСЯ, ПІКЛУЙСЯ, ВАКЦИНУЙСЯ»: ЧОМУ ПОТРІБНО ВАКЦИНУВАТИСЯ ВІД ГРИПУ ТА COVID-19

Дата: 30.11.2023 13:09

Шановні мешканці Плисківської громади!

Щороку в Україні реєструють мільйони випадків інфекційних захворювань, 98% з яких — це грип та ГРВІ.

Грип — захворювання, яке щорічно забирає 300–500 тисяч людських життів у всьому світі.

Найпоширеніші тяжкі ускладнення грипу:

• пневмонія (запалення легень);

• запалення серцевого м’яза (міокардит), головного мозку (енцефаліт) або м’язових тканин (міозит);

• загострення хронічних захворювань (астми, серцевої недостатності);

• сепсис;

• поліорганна недостатність (наприклад, дихальна та ниркова).

У найбільш складних випадках можливий летальний кінець.

Одночасно з грипом можна захворіти й коронавірусом. Саме тому лікарі прогнозують складний осінньо-зимовий період: на нас «полюватимуть» разом і грип, і COVID‐19.

Враховуючи, що діти ходять до школи, а дорослі — на роботу, віруси поширюватимуться дуже швидко.

акцинація від COVID-19 забезпечується державою і безкоштовна для всіх громадян України.

Зробити щеплення можна через запис у системі Helsi, у сімейного лікаря чи без попереднього запису у пункті вакцинації (розташовані в поліклініках).

Для вакцинації у віддалених районах та населених пунктах формуватимуть мобільні бригади, які виїжджатимуть для проведення щеплень на місцях.

Вакцин проти COVID-19 у країні достатньо: 5 мільйонів доз.

Щорічна вакцинація — найнадійніша профілактика грипу та Covid-19, адже вакцина захищає від усіх актуальних штамів вірусу. Ґрунтуючись на спостереженнях та прогнозах, ці штами визначають заздалегідь, і саме проти них виробники виготовляють вакцини.

Звернення «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся!» з’явилися на вулицях України, щоб нагадати про те, що вакцинація як найефективніший спосіб захисту від інфекційних хвороб є проявом поваги і піклування про себе, близьких та оточуючих.

На жаль, в умовах повномасштабної війни для багатьох українців питання піклування про своє здоров’я втратили пріоритетне значення, проте ризик спалахів вакцинокерованих інфекцій зріс, а COVID-19 залишається однією з причин смертності.

З метою збільшення охоплення вакцинацією через покращення інформування населення про важливість вакцинації, зокрема людей віком 60+, Проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який впроваджує організація Пакт в Україні, розпочав масштабну інформаційно-просвітницьку кампанію.

Детальніше: за посиланням.