13 листопада 2023 року – День пам’яті Батурина

Дата: 13.11.2023 08:07

13 листопада 2023 року – День пам’яті Батурина, коли українці вшановують пам’ять героїчних оборонців міста та мирних його мешканців, що віддали свої життя за незалежність України 315 років тому!
Знищення Батурина московськими військами, або Батуринська трагедія, або «Різанина в Батурині» — каральні дії московських військ із захоплення і знищення столиці гетьмана Мазепи Батурина і його мешканців, що були проведені в листопаді 1708 р. У ході цих дій були вирізані всі мешканці міста, незалежно від віку і статі. За різними оцінками загинуло від 11 до 15 тисяч батуринців. В історію України ці події увійшли під назвою «Різанина в Батурині». Саме місто було пограбоване, в тому числі і православні храми, а потім, за наказом Меншикова, було спалене, а церкви знищені.
Батуринська трагедія повторюється сьогодні: нащадки катів нищать українців нинішніх.
З повагою та шаною, сільській голова Марина ВІРКО.