Щороку, 20 жовтня, в Україні проходить під знаком особливої уваги до боротьби з раком молочної залози

Дата: 20.10.2023 08:36

Цей діагноз встановлюють 15 тисячам українок щорічно.
Рак молочної залози — злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози. Це - найчастіша форма раку у жінок віком від 13 до 90 років. Кількість випадків раку молочної залози щорічно зростає.
Найвищі показники захворюваності на рак молочної залози — серед українок віком понад 60 років, хоча вже з 30 років істотно частішають випадки захворювання.
Для запобігання раку молочної залози важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитись від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю і підтримувати нормальну масу тіла), а також:
- вчасно проходити огляд лікаря мамолога — не рідше одного разу на 1–2 роки;
- жінкам старше 50 років — кожні два роки здійснювати мамографічні обстеження;
- усім жінкам старше 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати молочні залози.
У разі будь-яких змін у молочних залозах негайно звертатись до свого сімейного лікаря, з яким було укладено декларацію!
З повагою та шаною, сільський голова Марина ВІРКО.