Всесвітній день моря у 2023 році відзначається 28 вересня

Дата: 28.09.2023 08:05

Всесвітній день моря привертає увагу населення до екології морського середовища, захисту біологічних ресурсів, безпеки перевезень на суднах та човнах. Дата події залежить від року та країни, але, зазвичай, проводиться в останній четвер вересня.
Всесвітній день моря заснований ООН за сприяння спеціального підрозділу IMO (Міжнародної морської організації) з метою вшанування внеску морської промисловості в світову економіку. Сфера діяльності IMO зосереджується на таких областях, як безпека, екологічні проблеми, правові питання, технічне співробітництво, морська безпека та ефективність судноплавства. Глобальне свято вперше відзначили 17 березня 1978 року.
Упродовж історії люди розуміли, що міжнародні правила, яких дотримуються багато країн світу, можуть покращити безпеку моря. Всесвітній день моря вшановують у багатьох країнах світу (Австралія, Канада, США, Україна тощо). Морські організації та профспілки проводять симпозіуми. В освітніх закладах організовують поїздки до морських музеїв.
З повагою та шаною, сільський голова Марина ВІРКО.