28 вересня - Всесвітній день боротьби зі сказом

Дата: 28.09.2023 08:04

28 вересня - Всесвітній день боротьби зі сказом.  Заснований з ініціативи Всесвітнього альянсу з боротьби зі сказом.
Щорічно відзначається та покликаний привернути увагу до проблеми поширення цієї хвороби, а також, до її наслідків.
Більшість хворих стають жертвами власної безпечності: вважають, що укус тварини – дрібниця і не звертаються по допомогу. Проте , прогноз сказу - завжди несприятливий! Не відмовляйтеся від призначеного лікування та самовільно не переривайте його. Це може привести до трагічних наслідків.
Заходи профілактики та захисту від сказу:
• Суворо дотримуйтеся правил утримання домашніх тварин.
• Щорічно щеплюйте тварин проти сказу!
• Вигулюйте собак у спеціально відведених місцях, не пускайте їх гуляти без нагляду.
• Уникайте контактів з дикими та безпритульними тваринами.
• У разі зміни поведінки домашньої тварини необхідно терміново звернутися до ветеринарного лікаря.
• При виявленні трупів тварин повідомте про це у ветеринарну службу.
• Не слід вбивати тварину, яка покусала або нанесла подряпини людині. За нею має бути встановлено 10-денне спостереження.
• У разі укусу потрібно відразу ж ретельно промити рану водою з милом, обробити краї рани йодною настойкою, накласти стерильну пов’язку, а потім невідкладно звернутися по допомогу до медичного закладу для вирішення питання про доцільність призначення курсу щеплень проти сказу. Чим швидше постраждалий звернеться по допомогу до лікаря – тим більше шансів на успішну імунопрофілактику.
З повагою та шаною сільський голова Марина ВІРКО.