#пробація_Борзна Робота системи пробації під час воєнного стану

Дата: 17.04.2023 15:41

Воєнний стан – особливий правовий режим, що було введено в Україні у зв’язку з військовою агресією російської федерації.

Ніжинським районним сектором №4 філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області, здійснюються всі необхідні заходи для нагляду за особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, що проживають на території Борзнянської, Комарівської, Плисківської, Височанської та частини Крутівської територіальної громади. Особи, які перебувають на обліку органів пробації, систематично відвідують підрозділ пробації для реєстрації та інформують уповноважений орган з питань пробації про зміну місця перебування. Посилено соціально-виховну роботу про недопущення скоєння нових злочинів, особливо пов’язаних з колабораційною діяльністю, та направлено роботу на роз’яснення клієнтам пробації своїх дій під час впровадження воєнного стану, які права та свободи можуть обмежуватися під час війни.

Наказом Міністерства юстиції України від 27.01.2023 року №390/5 внесені зміни до Порядку здійснення нагляду та проведення соціально – виховної роботи із засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Ці зміни були внесені саме в зв’язку з воєнним станом в Україні.

Так, відповідно до змін, підставою для поставлення засуджених осіб на облік є копія відповідного судового рішення, що набрало законної сили, підписане відповідним працівником суду та суддею і скріплене відбитком гербової печатки суду, оформлене у паперовій формі або електронній формі згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу, а також у сфері надання електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації;

• під час дії воєнного стану або загрози поширення епідемії, пандемії, надзвичайної ситуації засуджена особа може повідомити уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання (роботи) з використанням технічних засобів електронних комунікацій (телефоном, електронною поштою, текстовим повідомленням з використанням мобільного зв’язку);
  • у разі неможливості надіслання особової справи до уповноваженого органу з питань пробації за новим місцем проживання (роботи), вона передається з використанням Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту. Особова справа залишається в уповноваженому органі з питань пробації до виникнення можливості її надіслання за новим місцем проживання (роботи);
  • під час дії воєнного стану або загрози поширення епідемії, пандемії, надзвичайної ситуації за наявності об’єктивних обставин засуджена особа може подати заяву про погодження на виїзд з України з підтвердними документами про необхідність такого виїзду та отримати результати її розгляду з використанням технічних засобів електронних комунікацій (електронною поштою, текстовим повідомленням з використанням мобільного зв’язку);
  • під час дії воєнного стану або загрози поширення епідемії, пандемії, надзвичайної ситуації та за наявності об’єктивних обставин, які перешкоджають звільненому з випробуванням з’явитися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, складається довідка про проведення бесіди з використанням технічних засобів електронних комунікацій (у довідці зазначаються дата та час проведеної бесіди, номер телефону, з якого та на який було здійснено дзвінок або інший засіб електронних комунікацій, з використанням якого проведено бесіду, стислий зміст бесіди, дата та час, на який заплановано наступну бесіду). У листку реєстрації у графі «Підпис» робиться посилання на аркуш особової справи, де є інформація про проведену бесіду.

Ніжинський районний сектор №4

філії ДУ «Центр пробації»

в Чернігівській області