5 квітня 1710 року було прийнято Конституцію гетьмана Пилипа Орлика

Дата: 05.04.2023 08:01

Це документ великої значущості в історії українського державотворення, перша українська та одна з перших європейських конституцій. Конституція 1710 року була передумовою повної державної незалежності України як від Речі Посполитої, так і від московії.
Пилип Орлик хотів звільнити Україну «від московського рабства і тиранії» й протягом понад 30 років намагався стверджувати українську національну справу.
Конституція Орлика – один із якорів української ідентичності та одночасно дороговказ, адже в ньому є багато положень, які актуальні й нині. Ця Конституція промовляє нам, що ворогом України є московська держава, яка нападає, пригнічує, обкрадає Україну і обмежує її права.
Ми вшановуємо гетьмана Пилипа Орлика та всіх українських національних лідерів, які в різні часи нашої історії відстоювали Український народ, його самобутність, ідентичність, саме право на існування.
І сьогодні ми боремося за свою свободу, незалежність, право на існування.
Ми переможемо.
Все буде Україна.
Слава Україні!
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО, виконавчий комітет Плисківської сільської ради.