21 березня – Всесвітній день поезії

Дата: 21.03.2023 08:05

Весна - це пора, коли все оживає і серце наповнюється теплом весняного повітря, коли сонце починає свій переможний шлях по небосхилу і хочеться жити, любити, кохати і писати вірші…
Всесвітній день поезії - свято, яке відзначається щороку в день весняного рівнодення.
Це свято дозволяє замислитися про здатність віршів та рим пробуджувати в людині її творчі здібності.
Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані іще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першою поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.
Відомо, що перші словники рим з’явилися в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах.
У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.
„Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.
Шанують поетичне слово і в нашій Плискіській територіальній громаді.
Всесвітній день поезії – гарна нагода попіклуватися про свою книжкову полицю й поповнити її поезією місцевих авторів – поетів.
Тож, від щирого серця вітаємо наших поетів зі святом Поезії. Бажаємо мирного неба, сповнення творчих задумів та мрій. Хай Ваше слово буде завжди потрібним, лікує душу і приносить кожному читачеві задоволення, а відтак - буде вічним.
Всім високого чистого неба, світлих задумів, сповнення мрій.
Ваше слово - святая потреба . Хай воно спонукає до дій!
Спонукає добро лиш творити, й надихає нові імена.
Слово може багато змінити - йому велич від Бога дана!
Виривати байдужості жала, та міняти історії хід.
Слів таких потребує держава - український єднався щоб РІД!!!
То ж виносьте талант свій на люди, та примножуйте в світі добро.
Нехай з вами завжди Муза буде - словом влучним поранимо зло!
З повагою, сільський голова Марина ВІРКО, виконавчий комітет Плисківської сільської ради.